Cilt BakımıCilt SorunlarıEpilasyonMakyajSağlıkVücut BakımıYaşam

2021 Yeni Yılı İçin Cilt Bakım Kararları

Medyada yer alan 2021 Yeni Yılı için cilt bakımı “kararları” bazı ilginç konulara odaklanıyor (bence bir dermatolog olarak). Gerçekten çabanızı ve enerjinizi harcamanız gereken yer burası mı? Harika örnekler:

  1. Düzenli olarak peeling yapın,

  2. Nemli kalın,
  3. Düzenli olarak yüz serumu kullanın ve

  4. Yüz yağı kullanarak cilt bakımını bir öncelik haline getirin.

Sonuncusunun duygusuna katılıyorum – cilt bakımını bir öncelik haline getirin – klinik bir dermatolog olarak farklı bir bakış açısına sahip olsam da. Gerisi minutia ve efsane. Bu yıl cilt sağlığınız için önemli olduğunu düşündüğüm şeyleri paylaşmak istiyorum.

Bir Dermatologdan Yeni Yıl için Cilt Bakım Kararları

En iyi cilt bakımı kararım, cilt bakımınızı kişisel bakım olarak düşünmek ve ciddiye almaktır.

Önleme ve sağlık bağlamında öz bakımı kastediyorum. Cilt sorunlarını tedavi etmek, cildi iyi tutmak ve gelecekte güneş hasarı ve cilt kanseri gibi sorunları önlemek için cilt bakım rutininizi oluşturun. Bu, “serumların”, “yüz yağının” ve hatta güneş kreminin ötesine geçer. Cilt bakımı rutininiz hakkında dikkatlice düşünmenizi, değerlerinizi, bütçenizi ve hedeflerinizi göz önünde bulundurarak oluşturmanızı ve günlük güneş koruması da dahil olmak üzere Eksiksiz hale getirmenizi tavsiye ederim.

Bazıları için bu, alerjenlerden kaçınan akıllı cilt temizliği, iyi bir nemlendirici ve antioksidan ürün ve her gün maruz kalan cilde çinko oksit güneş kremi içeren kapsamlı güneş koruma rutini ile basit bir rutin anlamına gelebilir. Benim Komple Yüz Cilt Bakım Kiti bunun nasıl görünebileceğinin mükemmel bir örneğidir. Kit, sağlam ve eksiksiz bir temel cilt bakım rutinidir. İnce çizgiler ve kırışıklıklarla savaşmak için akne, rosacea veya kollajen yenileme gibi spesifik tedavi ürünleri kolayca eklenebilir.

Diyetinizi sağlıklı bir cilde giden yolunuzun bir parçası olarak düşünün

2021 sağlıklı beslenme için cilt bakımı kararları

Evet, diyetiniz cildinizi gerçekten etkiliyor! Diyet, genel sağlığımızı etkilediği gibi cilt sağlığını da kesinlikle etkiler. Cilt vücudunuzun en büyük organıdır ve metabolik sağlığınızı yansıtır. Taze ürünler, besleyici paketlenmiş gıdalar ve abur cubur ve boş karbonhidratları en aza indirgeyen bir anti-inflamatuar diyete odaklanmak, cilt dahil tüm organlarınız için önemlidir.

Sağlıklı bir cilt için diyetinizden nasıl yararlanacağınıza dair özel önerilerim hakkında daha fazla bilgi için, sizi Sağlıklı Cilt için Diyet konulu ücretsiz e-Kitabımı indirmeye davet ediyorum. Tarifler içeriyor ve hayatım boyunca genel sağlık için kendi diyetimi bu şekilde biriktirmeye çalıştım.

Temelsiz cilt bakımı mitlerine direnin ve cilt sağlığıyla ilgili gerçeklere odaklanın.

cilt bakımı kararları 2021 yeni yıl

Susturulmuş görmek istediğim en büyük cilt bakımı efsanesi nedir? İçme suyunun cildinizi nemlendireceğidir. Eğer doğru olsaydı, banyo yapmak susuzluğunuzu giderirdi. Neyse ki, cilt bizi dış saldırılara karşı koruyan mükemmel bir bariyerdir – içeriyi içeride ve dışarıyı oldukça iyi bir şekilde dışarıda tutar.

Su içme savunucularına yönelik bir hakaret değildir, ancak cilt bariyeriniz cilt bakımınıza bağlıdır. Cildinizi dışarıdan nemlendirmek bu önemli bariyeri korur ve cilt bakımı seçimlerinizin onu nasıl incittiğini veya desteklediğini anlamayı gerektirir.

  • Sert olmayan ve değerli lipidleri gideren veya bariyer proteinlere zarar veren sabunların kullanılması önemlidir.
  • Banyodan sonra cilt tipimize uygun nemlendiriciyi uygulamak, optimal cilt nemi ve bariyer bütünlüğü için de önemlidir.

Klinik çalışmalara ve pratik cilt bakımı seçeneklerine dayalı olarak dermatologların kuru cildi iyileştirme ve önleme hakkında bildiklerini öğrenin. Kuru Cilt Bakımı ile ilgili bu yazıda burada açıklıyorum. Bu, galonlarca su içmekle ilgili değil!

Yaşlanma karşıtı bir cilt bakım rutini başlatın ve bunun gerçekten ne anlama geldiğini anlayın.

En iyi yaşlanma karşıtı ürün – ve FDA’ya göre gerçekten “yaşlanma karşıtı” olduğunu iddia edebilecek tek ürün – güneş kremi olduğundan, yaşlanma karşıtı cilt bakımının 6 ay gibi erken bir tarihte başlaması gerekiyor!

en iyi yaşlanma karşıtı cilt bakım ürünleri güneş kremleridir

Erken cilt yaşlanmasını önlemek için maruz kalan cildin günlük güneş korumasına erken başlanması gerekir. – Dermatolog ve Cilt Sağlığı Uzmanı Dr. Cynthia Bailey

Retinoidler, glikolik asit ve antioksidanlar gibi cilt yaşlanmasının belirtileriyle başka yollarla savaşan ürünler en iyi şekilde cilt daha yetişkin bir yapıya kavuştuktan sonra eklenir. Bu gençlik yıllarında olurdu.

Yaşlanmayla mücadele eden bir cilt bakımı rutinine erken başlamanın değerini gösteren en iyi alıntılardan biri, 38. doğum gününden hemen sonra gelen bir hastamdan geldi. Bu aynı zamanda 30 yılı aşkın süredir hastalarımla ilgilenme ayrıcalığının faydasını da gösteriyor – bakım ve tavsiyemin sonuçlarını görüyorum. dedi ki,

20’li yaşlarımın başında bana bu harika ürünleri verdiniz ve o zamandan beri onları kullanıyorum. Dün 38. doğum günümdü ve bana pedikür yapan bu kadın 20’li yaşlarımda olduğumu sanıyordu. İnanamadı. Ürünlerinize borçluyum, harikalar. Ben de pek çok insanı onlara yönelttim.” Tracy A

o kullanıyordu iyi bir çinko oksit bazlı güneş kremi, klinik notum glikolik asit ve yeşil çay antioksidan ürünler, benim günlük nemlendirici krem ve reçeteli tretinoin. Cildin yaşlanmasını değiştirmek gerçekten bu kadar basit. Ne kadar erken başlarsanız, sonuçlarınız o kadar iyi olur. Çok beklediğinizi düşünüyorsanız umutsuzluğa kapılmayın – beklemediniz. İnanın bana, cilt yaşlanmaya devam ediyor ve şimdi başlamak her zaman faydalıdır!

Yeni Yılın Kutlu Olsun. Mayıs 2021 hepimiz için birçok yönden yeni ve parlak bir başlangıç ​​olsun.

Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu