Cilt BakımıCilt SorunlarıEpilasyonMakyajSağlıkVücut BakımıYaşam

20’li, 30’lu ve 40’lı yaşlarınız için En İyi Cilt Bakımı

20’li, 30’lu ve 40’lı yaşlarınız için en iyi cilt bakımı, hayatınızın bu 3 kritik on yılında ortaya çıkan cilt yaşlanması belirtilerini durdurmaya yardımcı olacaktır. 40 yaş ve üstü, harika bir cildi olan ve size yıllar boyunca ne kullandığını söyleyen birini gördüğünüzde neyin işe yaradığı açıktır. Dışarıda vakit geçiriyorlarsa, her zaman cildini koruyan güneş içerir!

40 yaşında güzel bir cilde sahip bir hasta bana dedi ki:

İyi bir cilde sahip olduğunu bildiğim herkes her gün güneş kremi kullanır. Annem gençken bana her gün güneş kremi kullanmam gerektiğini söyledi ve dinlediğim için çok mutluyum. “Sana pek bir şey söylemiyorum ama güneşte yattığın için pişman olacaksın. Cildiniz için güneş kremi sürmeli ve güneşten uzak durmalısınız.” O zamandan beri her gün güneş kremi sürüyorum ve insanlar her zaman kaç yaşında olduğumu merak ediyor. 40 yaşına yeni bastım ve kısa süre önce oğlumun yeni okulundan biri benim yaşımda şaşırdı. Ayrıca şehirde estetisyen olan kız arkadaşım çok güzel ve her gün güneş kremi sürüyor – estetisyenler ciltleri için ne yapmaları gerektiğini biliyorlar.”

Bu hastanın cildi gerçekten çok güzel ve 40’a yakın bir yerde görünmüyor. Kaliforniya’da büyüdü, bu da cildi gerçekten yaşlandırabilir, ancak cildini yıllarca güneşten korudu. Gösteriyor.

Cilt yaşlanmasının %80’i güneş hasarından kaynaklanır. Yaşlanma karşıtı cilt bakımı için tek bir şey yapacaksanız o da güneşten korunmak olmalı! – Dermatolog Dr. Cynthia Bailey

Nedenini anlamak için güneşin nasıl yaşlandığını ve cildinizi nasıl bozduğunu anlamanız gerekir.

UVA’dan cilt yaşlanması

UVA’nın ‘tüm gün ve tüm yıl’ UV ışını olduğunu söylemeyi seviyorum. UVA ışınları, UV ışınlarının en uzun dalga boyuna sahiptir. Bu, cildinize derinlemesine nüfuz etmelerini sağlar. Tüm yıl boyunca güneşten gün batımına kadar yoğun bir şekilde dışarıdalar ve cildinizin kolajen üreten hücrelerinin yaşadığı cildinizin ikinci katmanına (dermis) derinlemesine nüfuz ederler.

UVA'dan 20'li, 30'lu ve 40'lı yaşlarda cilt güneş hasarı

UVA ışınları cildinizin bu tabakasına parladığında, cildinizin kolajen ve elastini yapmaktan tamamen sorumlu olan fibroblastlara kalıcı olarak zarar verir. ‘Kalıcı’ kelimesine dikkat edin.

UVA hasarlı fibroblastlar:

  • Doğru çalışmayın.
  • Cilde soluk gri bir renk vererek korkak kolajen ve elastin yapmaya başlayın.
  • Dermisi sağlıklı tutamazlar, bu da cildin incelmesine, krep gibi cilt dokusuna ve kırılgan buruşuk cilde neden olur.

Hem UVA hem de UVB kaynaklı cilt güneş hasarı

UVB ‘güneş yanığı ışını’dır. UVA’dan daha kısa dalga boylarına sahiptir ve cilde daha az nüfuz eder. UVB yoğunluğu mevsime, günün saatine ve güneşe göre dünyanın neresinde olduğunuza göre değişir. UVB, gün ortasında, yaz aylarında, yüksek rakımlarda ve ekvatora yakın yerlerde daha yoğundur.

Hem UVA hem de UVB’ye maruz kalma, kahverengi yaşlılık lekelerine, eşit olmayan cilt rengine ve cildinizde görünen kırmızı “kırık” kılcal damarlara neden olur. Bu değişiklikler epidermiste ve yüzeysel dermiste gerçekleşir.

Hem UVA hem de UVB ışınları cildinizin en üstteki canlı hücrelerine (keratinositler olarak adlandırılır) zarar verir, bu da cilt dokunuzu kuru ve deriye benzer, ancak ince yapar. Bu, solgun renkli kolajen ve elastin tabakasının daha da fazla ortaya çıkmasına neden olur.

güneş hasarı cilt çocuklukta başlar ama asla geç değildir

Çocukluk ve gençlik yıllarında güneşe maruz kalan çoğu insan, bu değişikliklerin erken belirtilerini 20’li yaşlarında göstermeye başlar.

Çok geç olduğunu düşünebilirsiniz, ancak her zaman daha da kötüye gidebilir! ŞİMDİ güneşten korunma önemlidir. Ayrıca, güneş hasarının erken belirtilerini tersine çevirmek için kullanabileceğiniz ürünler var. Cilt bakımınızda bu değişiklikleri ne kadar erken yaparsanız o kadar iyi.

Cildinizi korumak ve güneş hasarını tersine çevirmek için en iyi cilt bakımı şimdi.

İlk olarak, günlük güneş koruması kullanın.

Tüm yıl boyunca her gün geniş spektrumlu güneş koruyucu kullanın. Emin olun:

  • 20'li 30'lu ve 40'lı yaşlardaki güneş kreminiz için en iyi cilt bakımı

    Seçin SPF 30 veya daha yüksek geniş spektrumlu mineral çinko oksit güneş kremi ve her gün maruz kalan tüm cilde uygulayın. En güvenilir çinko oksit güneş kremlerine sahip olmayı birinci önceliğim yapıyorum. Benim Şeffaf Güç Görünmez mineral güneş kremleri serisi tüm cilt tipleri ve aktiviteleri için ürünlere sahiptir.

  • Güneş koruyucunuzu terapötik cilt bakım ürünlerinizden sonra ve kullanıyorsanız makyajdan önce uygulayın. Bir günü asla kaçırmayın – cidden.

Gerçekten güneşte olduğunuzda, bir şapka, güneş gözlüğü ve güneşten koruyucu giysiler ekleyin – evet planlama gerektirir, ancak yaşlanma karşıtı faydaları cildiniz için çok büyük olacaktır.

demir oksitli en iyi toz güneş kremi

Güneşte uzun süre dışarıda kalırsanız güneş kremini tekrar uygulayın. Toz güneş kremi bunun için harikadır. Benim SPF 30 Yenileyici Toz Güneş Koruyucu Ayrıca, düzensiz cilt pigment sorunlarına katkıda bulunan ve ciltte zararlı serbest radikal oluşumuna neden olan görünür ve mavi ışığı engellemek için demir oksit içerir.

İkincisi, yaşlanma karşıtı cilt bakım ürünleri kullanın.

20’li, 30’lu ve 40’lı yaşlarda cilt yaşlanmasıyla savaşmak için en iyi ürünler

Şunları içeren ürünleri seçin:

Yaşlanmayan Gençleştirme ?20'ler 30'lar 40'lar İçin Cilt Bakım Seti

Serbest radikal hasarının neden olduğu cilt yaşlanmasıyla savaşmak için antioksidan koruyucu faydalar.

Antioksidanlar, UV ışınları, kirlilik, hastalık ve stres ve sadece normal hücresel metabolik süreçler (diğer bir deyişle ‘yaşam’) nedeniyle oluşan serbest radikallerden kaynaklanan cilt hasarını yavaşlatmaya yardımcı olur. Cildinizin antioksidan rezervini her zaman ‘yüksek’ seviyede tutmak istiyorsunuz.

Cildin yaşlanmasına karşı savaşan en iyi antioksidanlar bence Yeşil Çay Polifenolleridir. Yeşil Çay, diyetime dahil ettiğim antioksidandır. Yaşlanmayan Gençleştirme Cilt Bakım Seti. Uyumlu bir pH dengeli cilt temizleyici, nemlendirici ve Sheer Strength Güneş Koruyucu ile birleştirdim.

Kollajen ve elastin yenileyici cilt yaşlanması, kırışma ve incelme ile savaşmaya yarar.

Cilt kollajenini uyarmak ve korumak için en iyi bileşenler retinoidler ve glikolik asittir. benimde dahiller Yaşlanmayan Gençleştirme Cilt Bakım Seti. Peptitler ve vitaminler gibi diğer popüler bileşenler çok daha az etkilidir ve bence daha zayıf bilimsel kanıtlara sahiptir. En iyi sonuçları retinoidler ve glikolik asit ile görüyorum. Aslında, hemen hemen her dermatolog, cildinin genç görünmesini sağlamak için yatmadan önce bir retinoid ürünü kullanır.

Benim Yaşlanmayan Gençleştirme Cilt Bakım Seti bir dermatologun cilt yaşlanmasıyla mücadele eden Eksiksiz Cilt Bakım Rutinidir ve 20’li, 30’lu ve 40’lı yaşlarınız için idealdir.

Cynthia Bailey Dermatolog yaş 62

Bu on yıllar boyunca kullandıklarımın en güncel versiyonu. İşte 62 yaşındayım. Bu tamamen el değmemiş bir fotoğraf. Herhangi bir büyük kozmetik ameliyatı geçirmedim, sadece iyi cilt bakımı ve zaman zaman bazı küçük kozmetik enjekte edilebilir ve lazer/ışık prosedürleri olmadı. 60’larımda cildimin nasıl göründüğü konusunda iyiyim!

Ben ve hastalarım bu cilt bakım stratejisinin işe yaradığını ve asla çok geç olmadığını kanıtladık. 28 yaşımdan beri cildimi güneşten koruyorum ama ondan önce açık tenim yıllarca bronzlaşmaktan aşırı derecede güneşten zarar gördü.

Ürünleri eksiksiz bir Cilt Bakımı Rutininde nasıl birleştirdiğim dahil, Yaşlanmayan Cilt Bakımı Gençleştirme Kitim hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın.

Yazar: Cynthia Bailey MD 1987’den beri dermatoloji uygulayan Kurul Sertifikalı bir dermatologdur. Kariyeri boyunca 200.000’den fazla cilt muayenesi yaptı ve dünyadaki en uzun süredir çalışan doktor tarafından yazılmış cilt sağlığı blogunun yazarı.

“İnsanları eğiterek ciltlerine iyi bakmaları için güçlendirmeyi ve içinde bulundukları cildi sevmeleri için cilt bakımlarına ‘öz bakımı’ koyarak onları güçlendirmeyi seviyorum!” Doktor Bailey

Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu