Cilt BakımıCilt SorunlarıEpilasyonMakyajSağlıkVücut BakımıYaşam

Cilt Bakımı Hakkında Bilmediğiniz Ama Bilmeniz Gereken 5 Rastgele Gerçek

Mevcut cilt bakımı hakkında çok fazla doğru ve yanlış bilgi varken, bunlardan herhangi birini düz tutmak zor olabilir. Bilgileri sıralamanıza yardımcı olmak için cilt bakımıyla ilgili bazı önemli gerçekleri anlamanıza yardımcı olmak istiyorum. Umarım bu 5 gerçek, kendi cilt bakım rutininiz ve/veya tedaviniz konusunda kendinize güvenmenize yardımcı olur.

Cilt Bakımı SSS

SSS #1. Akne kirli ciltten kaynaklanmaz.

Akne bir sonucudur

 • Petroldeki değişiklikler ve aşırı üretim,
 • gözeneklerin tıkanması,
 • bakteri veya maya eylemi ve

 • iltihap.

Yağ, olması gerektiği gibi gözeneklerden dışarı çıkmak yerine ölü cilt hücrelerinin birbirine yapışmasına neden olur. Yüzünüzü sık sık yıkamak bunun olmasını engellemez ve aslında cildinizi kurutarak cildinizi kötüleştirebilir. Cildi aşırı yıkamak veya ovmak cildi tahriş edebilir ve bakterilerin akneyi enfekte etmesi için açıklıklar oluşturarak daha da kötüleştirebilir.

Sivilce ile mücadele etmenin en iyi yolu, sorunları hedef alan ürünler kullanmaktır:

Benzoil peroksit, akneye neden olan bakterileri öldürür ve siyah noktaları tedavi etmek için ölü hücrelerin gözeneklerden dökülmesine ve dışarı çıkmasına yardımcı olur. Benzoil peroksit kullanmanın en basit yolu, Köpüren Benzoil Peroksit Akne Tedavisi Temizleyici bu aynı zamanda cildinizde ilaçlı bir benzoil peroksit tabakası bırakırken yağı da giderir. Bu tedaviyi özellikle sırt ve göğüs aknesi için seviyorum, burada genellikle gövde aknesinde rol oynayan maya mikropunu ele almak için pirition çinko ile birleştiriyorum. Bu malzemeler benim Geri Akne Kiti.

Cilt bakımı hakkında bilmeniz gereken 5 rastgele gerçek sivilce bakımı

Yüz aknesi, yağlı gözeneklere ve glikolik aside nüfuz etmek için keratolitik salisilik asit kombinasyonuna en iyi şekilde yanıt verir. İlaçlı temizleyiciler bunları uygulamanın en kolay yoludur. Akneye meyilli cilde topikal bir Benzoyl Peroxide Cream uygulayarak yıkamayı takip edin. Ardından akne dostu bir nemlendirici ve güneş koruyucu ile cilt kuruluğunu ve hiperpigmentasyonu önleyin. Benim Nihai Akne Çözümleri Kiti Akne temizlemede başarı için ihtiyacınız olan her şeyi size vererek yüz akne tedavisinin tahmin çalışmalarını ortadan kaldırır.

SSS #2. Normalde cildimizde huzur içinde yaşayan ancak bazen sorun çıkarabilen bir maya vardır.

Bazı insanların kurbanı olduğu bir konu seboreik dermatit, yani kepektir. Saç derisinde, kulaklarda, yüzde, sırtta ve göğüste kızarıklık, pullanma ve kaşıntıya neden olabilir. Seboreik dermatit, Malassezia olarak da adlandırılan Pityrosporum mayasının aşırı büyümesi ile ilişkilidir. Pyrithione çinko bu mayayı bastırmaya yardımcı olur. Köpük Çinko Temizleyici satın alabileceğiniz en güçlü pritiyon çinko formudur. Sebore ile savaşmaya yardımcı olmak için mükemmel bir şampuan ve vücut temizleyicidir. Yüz cildi için kuruyabilir, bu nedenle Sakinleştirici Çinko Sabun Yüzünüze daha uygun bir sabunda aynı tam %2 pirition çinko ile güçlendirilmiştir.

bununla sebore ile savaşYüzdeki kepekle bununla savaş

SSS #3. Kuru cilt, içme suyu ile önlenmez veya tedavi edilmez.

İçme suyu cildinizi içten dışa nemlendiriyorsa, banyo yapmak susuzluğunuzu dışarıdan içeriye giderir. Cilt bu şekilde çalışmaz çünkü güçlü bir bariyerdir. Dış ölü deri hücre tabakası hasar gördüğü ve su tutamadığı için kuru cilt kurudur.

Kuru cildin ana nedenleri nelerdir?

 • Sert sabunlar veya lipitleri soyan solventlerle temas nedeniyle cilt bariyeri lipitlerinde hasar.
 • Soğuk ve sert havaya ve nemi alınmış havaya maruz kalma nedeniyle aşırı su kaybı.
 • Cilt bariyerini zayıflatan cilt yapısında yaşlanma değişiklikleri.
 • Atopik dermatit tipi egzama gibi cilt bariyerinde genetik kalıtsal zayıflık.

Kuru cilt nasıl tedavi edilir?

 1. Cildinizi yıkadıktan sonra her gün iyi bir nemlendirici uygulayın. vücut için benim tercihim Doğal Losyon Kokusuzdur ve kuru cildi iyileştirmek ve önlemek için doğru botanik yağlar bakımından zengindir. yüz için tavsiye ederim Günlük Nemlendirici Yüz Kremi. eller için tavsiye ederim Kuru Cilt El Kremi Bu derinden nemlendirici ve asla yağlı değil.
 2. Cildinizi temizlemek için yalnızca yumuşak sabunlar ve temizleyiciler kullanın ve cilt bariyeri lipidlerini çıkarmaya devam etmemesi için tüm temizleyiciyi tamamen durulayın. Yüz için, benimki gibi pH dengeli bir temizleyiciyi tercih ederim. Son Derece Nazik Temizleyici. vücut için tercih ederim Doğal Olarak En İyi Bar Sabunu.
  cilt bakımı gerçekleri kuru ciltler için en iyi yüz temizleyicikuru ciltler için en iyi banyo sabunu

SSS #4. İçeride olsanız bile güneş hasarına neden olabilir.

İçeride olmak sizi güneşten KORUMAZ. UV ışınları iki şekilde gelir: UVA ve UVB. UVB pencereler tarafından engellenir, ancak UVA değildir. UVA, kırışıklıkların en önemli katkısıdır ve UVB (ve daha az derecede UVA) cilt kanserinin en önemli katkısıdır.

Yıllarca kamyon kullanmaktan çok fazla güneşe maruz kalan ve yüzünün bir tarafı diğerinden çok daha yaşlı görünen bir kişinin tek taraflı dermatohelyozunun bu etkileyici resmini görün.

cilt bakımı hakkında rastgele gerçekler iç mekanlarda UV hasarı alabilirsiniz

İçerideyken bile güneş kremi sürerek kendinizi koruyun! Her sabah güne hazırlanırken uygulayın. Sadece çinko oksit mineral güneş kremlerini tavsiye ederim. Güneş kremi koleksiyonumda size uygun olanı buradan bulun.

SSS #5. Siyah noktalar kir değil oksidasyon nedeniyle siyahtır.

Siyah noktalar aynı zamanda “açık komedonlar” olarak da bilinir. Her ikisine de gözeneklerin ölü deri ve sebum (yağ) ile tıkanması neden olur.

Siyah noktalar siyah görünür çünkü tıkaçtaki melanin pigmenti oksijen tarafından oksitlenir (kimyasal bir reaksiyon) ve sonuç koyu bir renktir. Siyah noktalar, kirle tıkandıkları için siyah değildir!

Beyaz noktalar biraz daha derindir ve genellikle bir deri tabakasıyla kaplanır, bu nedenle oksitlenme şansları aynı değildir.

Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu