Cilt BakımıCilt SorunlarıEpilasyonMakyajSağlıkVücut BakımıYaşam

Cilt Bakımınızda Bahara Geçiş Yapın

Cilt bakımınızı bahara geçirmenin en önemli adımları nelerdir? Bilinmesi önemlidir çünkü hava durumu, ortam nemi ve aktiviteleriniz önemli ölçüde değişecektir – çok şükür!! Cildinizin, değişiklikleri karşılamak için cilt bakım rutininizi değiştirmeniz gerekiyor. Sıcak havalarda harika görünen ve hissettiren bir ciltle parlayan bahara çıkın. İlkbahara adım atarken cildinizin korunduğundan emin olun. İşte en iyi bahar cilt bakımı geçişleri için dermatolog ipuçlarım. Bunları Complete Skin Care™’in 4 temel adımı sırasıyla vurgulayacağım: 1) Temizleme, 2) Düzeltme, 3) Nemlendirme, 4) Koruma.

Cilt Bakımınızı Bahara Geçiş Yapın

Dermatologların Cilt Bakımınızı İlkbaharda Değiştirmek için 8 İpucu

1. Baharda yüz cildinizi parlasın diye temizleyin.

Cildi aşırı kurutmadan derinlemesine temizlemek için pH dengeli bir temizleyici ve ardından yumuşak bir tonik kullanın. pH dengeli temizleyici, cildinizin sağlıklı bir cilt bariyeri için önemli olan asit mantosunu koruyacaktır. Alkolsüz cadı fındığı toniği gözenekleri arındırır ve tahriş olmuş cildi yatıştırır.

En sevdiğim kombinasyon, Üç Etkili Eksfoliye Edici Temizleyicim ve ardından Doğal Nemlendirici Gözenek Azaltıcı Tonerim. Bu kombinasyona benim diyorum Gözenek Minimizer Temizleme Kiti. ve bahar için mükemmel. Gözeneklerin görünümünü iyileştirirken AHA/BHA ve çevre dostu boncuklarla nazikçe pul pul dökün; Bir sonraki ürünlerinizi maksimum düzeyde emmeye hazır süper temiz parlayan cildi ortaya çıkarın. Tonerimdeki organik cadı fındığı ve gül hidrosolü herhangi bir cilt iltihabını yatıştırır.

2. Cildinizin antioksidan rezervini artırın.

Bu, erken cilt yaşlanmasına yol açan serbest radikal cilt hasarını önlemenin anahtarıdır. Dışarıda baharın tadını çıkaracaksınız ve cildiniz tam yüklü bir antioksidan rezervinden faydalanacak. Güneş koruyucunuzun altına en iyi antioksidanı sürün. Çalışmalar, bu önemli kombinasyonun UV cilt hasarının yanı sıra rosacea gibi güneşe duyarlı durumlardan kaynaklanan kızarıklık ve iltihabı azalttığını göstermiştir.

Cilt bakımı biliminde en iyi ve en iyi çalışılmış antioksidanlar, yeşil çay EGCG polifenolleri ve L-askorbik asit/C vitaminidir. Birini seçin ve her gün kullanın.

bahar cilt bakımı için en iyi antioksidan Cilt bakımı için en iyi seçimim antioksidanlar, tüm cilt tipleri tarafından iyi çalışılan ve tolere edilen yeşil çaydan elde edilen EGCG polifenolleridir. Dermatolog Dr. Cynthia Bailey

Benim Yeşil Çay Antioksidan Cilt Terapisi bir ons kremada 500 fincan yeşil çayda bulunana eşdeğer farmasötik dereceli %80-90 saf yeşil çay polifenol izolatları içerir. Daha iyi bir yeşil çay cilt bakım ürünü alamazsınız.

C vitamini, cildi serbest radikallere zarar vermekten koruduğu gösterilen diğer güçlü cilt bakımı antioksidanıdır. Yüksek seviyelerin ayrıca kolajen yenilenmesini teşvik ettiği ve düzensiz cilt pigment problemlerini azaltmaya yardımcı olduğu bilinmektedir. Cilt bakım rutinimize profesyonel bir C vitamini ürünü ekleyerek, cildimizdeki C vitamini miktarını diyet veya oral vitamin takviyeleri ile mümkün olanın ötesinde artırabilirsiniz.

en iyi c vitamini antioksidan serumu
C Vitamini Kırışıklık Karşıtı Bakım Serumu pH değeri 3 olacak şekilde formüle edilmiş ve hava geçirmez bir kapta dağıtılan %15 L-askorbik asit içerir. Cildinize aktif C vitamini almanızı sağlamak için gereken budur. Daha az bir şey olursa, ürününüzden tüm aktif C vitaminini alamıyorsunuz çünkü ürün kararsızdır ve hava ile temas ettiğinde kolayca oksitlenir (etkin olmaz). – Dr.

C vitamini serumu kullanmanızı önermemin yolu, C vitamini içeriğini suprafizyolojik seviyelere getirmek için bir hafta boyunca günlük olarak uygulamaktır. O zaman bence 4 günde bir kadar az kullanmak mantıklı çünkü cildinizdeki C vitamininin yarı ömrü 4 gündür, yani hala çok şey var demektir.

İyi bir C vitamini serumunun hassas cildi tahriş ettiğini bilin, ancak cildiniz bunu tolere ederse, faydaları önemlidir. ile değiştirmeni tavsiye ederim Yeşil Çay Antioksidan Cilt Terapisi Böylece cildiniz her ikisinden de faydalanır.

3. Kıştan ilkbahara geçerken nemlendiricinizi değiştirin

Gündüz yüz nemlendiricinizi aydınlatın ve geceleri cildinizi derinlemesine nemlendirin. Ilık bahar günlerinde cilt bariyerinizi desteklerken cildinizin harika hissetmesini sağlamak için harika bir numara. Sıcak günler terlemek ve yaşadığınız yere bağlı olarak daha nemli bir iklime maruz kalmak anlamına gelir. Cildiniz gün içinde daha hafif dokulu bir nemlendirici kullandığınızda daha iyi görünecek ve hissedecektir.

Profesyonel İpucu: Parçalanmış bir hyaluronik asit serumunun su bağlama gücünden yararlanarak gevşek, krepey, susuz kalmış ciltle savaşmanızı öneririm. Bir bahar gününde cildinizde mükemmel bir görünüm ve his için hafif dokulu bir nemlendiricinin altına uygulayın. – Dermatolog Dr. B

bahar cilt bakımı için en iyi hyaluronik asit serumu ve antioksidan

Fraksiyone hyaluronik asit, buharlaşmayı önlemek için yoğun bir nemlendiriciye ihtiyaç duymadan cildinizin katmanları boyunca su tutar. Fraksiyone hyaluronik asidimi uyguluyorum Anında Aydınlık Çok Etkili Serum altımda Yeşil Çay Antioksidan Cilt Terapisi. Bu ürün kombinasyonu o kadar popüler ki onları bir araya getirdim. Katmanlı Besties Duo. Bu güzel ikiliyi kendimle taçlandırıyorum Günlük Nemlendirici Yüz Kremi gevşek ve krepli cildi önlemek, antioksidanları yüklemek ve cildimi mükemmel bir şekilde nemlendirmek için. Cildim ılık bahar günlerinde harika görünüyor ve hissediyor.

Gece uyurken cilt lipidlerini yenileyin. Birkaç damla ekleyin Omega Zenginleştirilmiş Yüz Güçlendirici Yağ cildinizin bariyerini desteklemek için gece nemlendiricinize Bu derinlemesine besleyici kombinasyonla gece Retinol’ünüzü tamamlayabilirsiniz.
bahar cilt bakımı için en iyi yüz yağı

4. Güneş kremi konusunda ciddi olun.

Daha çok dışarıda olacaksın. SPF 30+ geniş spektrumlu çinko oksit ürünü kullandığınızdan emin olun.

bahar güneş koruması için dermatolog ipuçları

Yıllardır çinko oksit güneş kreminin üstünlüğünü överim. Hastalarım ve okuyucularım bunu zaten biliyor ve şimdi FDA ve diğer uzmanlar geliyor. Artık yalnız bir ses olmak yerine bir koronun parçasıyım ve çok heyecanlıyım. Dermatolog Dr. Cynthia Bailey.

Her gün maruz kalan tüm ciltlerde hafif dokulu ancak yüksek konsantrasyonlu çinko oksit güneş kremi kullanın. Sabah dışarı çıkmadan önce giyin. İki ek önemli ipucu:

  1. Hastalarım ve ben kalite ve etkinliğin nasıl değiştiğini ilk elden gördüğümüz için asla güneş kreminizi sürmeyin. Yalnızca mükemmel itibara sahip güvenilir ürünleri kullanın.
  2. Güneş kremi olduğunu iddia eden nemlendiricilere veya makyaj malzemelerine asla güvenmeyin. Değerli cildinizi korumak için her zaman gerçek bir güneş kremi kullanın.

Çinko oksit güneş koruyucularım güvenilir ve hasta tarafından kanıtlanmıştır.

beyaz içermeyen en iyi çinko oksit güneş kremleri

Şeffaf Mukavemet Saf Fiziksel Görünmez SPF 50+ tüm cilt tipleri tarafından sevilir.

Şeffaf Mukavemet Saf Fiziksel Mat Renkli SPF 50+ cilt kusurlarını gizlemeye yardımcı olur. Renklendirme teknolojisi tüm cilt tonlarına uyum sağlar.

Şeffaf Güç Saf Fiziksel Sprey SPF 50+ orta derecede su direnci ile. Cildinizde fark edilmeyecek şekilde kurur ve her gün boynuma, kulaklarıma, göğsüme, ellerime ve kollarıma giydiğim şey budur. Tüm ciltler için iyi çalışır ve özellikle bir erkeğin yüz kılları veya saç çizgisi gibi kıllı cilde uygulanması kolaydır. Aynı zamanda kumaş dostu, bu yüzden boynumda ve göğsümde seviyorum.

Şeffaf Güç Saf Fiziksel Sprey SPF 30+ yüzme ve aşırı terleme için size çok suya dayanıklı koruma sağlar.

Şeffaf Mukavemet Saf Fiziksel SPF 30 Yenileyici Güneş Koruyucu Toz gün boyunca yüz güneş koruyucusunun yeniden uygulanmasını kolaylaştırır. Renklendirme, melazma gibi inatçı pigment problemlerinin koyulaşmasını önlemeye yardımcı olmak için %3,2’den fazla demir oksit içerir.

Suya dayanıklı Sprey SPF 30 hariç tüm Sheer Strength Güneş Koruyucuları yağsızdır.

5. Makyajınızı hafifletin.

Saf mineral tozu, ideal bahar makyajı çözümüdür. Hava ısındıkça küçük ter veya fazla yağ taneciklerinden oluşan cilt parlamasını hafifçe yumuşatır. Mineral makyaj tozu, güneş koruyucuyu güzel bir şekilde kapatarak, güneş korumanızdan ödün vermeden istediğiniz estetik görünümü oluşturmanıza olanak tanır.

Saf mineral toz makyaj ürünleri ile alerjik reaksiyonlara veya diğer olası sorunlara neden olabilecek koku, kimyasallar ve koruyucu maddelerden kaçınıyorsunuz. Minimalist Cilt Bakımı için önemli bir üründür – bahar için mükemmel cilt bakımı teması. – Doktor B

Mineral makyajım, topaklanma ve dökülmeyi önlemek için ince öğütülmüş ve aynı zamanda mükemmel ve uzun süreli kapatıcılık sağlıyor. Bahara uyan parlak bir ten rengi vermek için sadece bir miktar mika ekliyorum. Akmayan veya bulaşmayan maskarada son nokta olan blinc maskara da dahil olmak üzere makyaj koleksiyonumu görmek için buraya tıklayın.

6. Satensi, yumuşak parlayan bir cilt için boyundan ayak parmaklarına kadar pul pul dökün!

yumuşak parlayan bir cilt için dermatologun bahar cilt bakımı ipuçları

Katmanlı kış gardırobunuzdan yumuşak, satensi bir ciltle çıkın. Belirginliği öne çıkaran omuzlar, kuru pullar olmadan incik ve diz cildi, elleriniz onlara sürtündüğünde sizi yumuşaklıkla şaşırtan kollar ve dirsekler, neden olmasın?! Cilt, kışın kuru, nemi alınmış havasında neredeyse kış uykusuna yatar ve taze, nemli, yumuşak yeni cildi ortaya çıkarmak çok kolaydır.

benimkini kullan Ultra Hızlı Üç Etkili Vücut Pürüzsüzleştirici Kit boyundan ayak parmaklarınıza kadar cildiniz için. Ayaklarınız sertleşmeyi seviyorsa, onlara biraz daha peeling uygulayın. Yumuşak ve Pürüzsüz Ayaklar – Kaba Cilt Temizleme Kiti.

Bununla bahar için yumuşak parlayan vücut cildi elde edin

7. Karanlık noktaların ortaya çıkması (ve yenilerinin birikmesi) ile mücadele edin

Bu, daha fazla dış zamana geçiş yaparken çalışmayı gerektirir. Güneş kreminiz yardımcı olacaktır, ancak güneş lekelerinin birikmesini veya kötüleşen melazmayı gerçekten önlemek istiyorsanız, doğaya karşı daha da fazla savaşmanız gerekir. Geceleri retinol ve glikolik asit kullanmaya devam edin. Şapka, güneş kremi ve UPF 50 giysilerle iyi bir güneş koruması, pul pul dökülmüş cildi koruyacaktır. Güneş korumanızın yeterince iyi olup olmadığını her zaman anlayabilirsiniz çünkü cilt herhangi bir UV maruziyetine bronzlaşarak tepki verir. Bronzlaşmazsanız, UV’yi iyi koruyorsunuz.

Aşırı güneşe maruz kalma aktivitelerini planladığınızda, UV ışınlarının saçılmasına yardımcı olmak için ölü cilt hücrelerini oluşturmak için peeling yapmayı ve en az 2 hafta boyunca retinol ve glikolik asit kullanmayı bırakın. Geri kalan zamanlarda bu harika ürünlerle ışıltınızı devam ettirin.

8. Parlayan canlı cildi desteklemek için bahar yaşam tarzı

bahar dermatoloğunun ipuçları için cilt bakımınızı değiştirin

Bahar, dışarı çıkmak, doğanın güzelliğinin tadını çıkarmak ve çok ihtiyaç duyulan egzersizleri yapmak için mükemmel bir zamandır. Yürüyüşe çıkın, bisiklete binin, koşuya çıkın – her neyse. Bu sizin için iyidir ve teniniz fayda sağlayacaktır. Lezzetli bahar ürünlerinin mevsimini yiyin ve teninizin dönüşümünü izleyin. Kışın rahat yiyecekleri karbonhidrat, şeker ve süt ürünleri gibi kötü şöhretli cilt yağmacılarıyla doludur. Bahar bezelye, kuşkonmaz, en narin marul, çilek, yaban mersini ve daha fazlasını getirir. Bu gıdalar, genel sağlık ve canlılığı destekledikleri kadar parlak ciltler oluşturur. Baharı sevecek çok şey var.

Dermatologların Cilt Bakım Kitleri, Cilt Bakımınızı İlkbaharda Değiştirecek

Uyumlu ürünleri rutinler haline getirerek bahar cilt bakımı geçişinizin tahmin çalışmalarını çıkardım. İşte favorilerim:

yüz için en iyi antioksidan cilt bakımı

Tüm antioksidan bazları kaplamak için Yeşil Çay Antioksidan Cilt Terapisini C Vitamini Profesyonel Kırışıklık Karşıtı Serum ile birleştiriyorum. En çok yönlü iki çinko oksit güneş koruyucu, Kit’i tamamlar, böylece ‘baş ve boyun’unuzdaki (çoğu cilt kanserinin meydana geldiği) en değerli deri bölgesini korumak için ihtiyacınız olan her şeye sahip olursunuz. Bir güneş şapkası ekleyin ve cilt kanseri riskini azaltmak için dermatologların önerdiği güneş korumasına ve mükemmel yaşlanma karşıtı cilt bakımına hazırsınız!

Yağlı ciltler için cilt bakımınızı kıştan ilkbahara geçirin

En sevdiğim çift cilt temizliğini Yeşil Çay Antioksidan Cilt Terapisi (yeşil çay polifenollerinin ayrıca sebum ve akneyi azalttığı kanıtlanmıştır), skualen (cilt bariyerini destekler) ile güçlendirilmiş en iyi yağsız nemlendirici ve daha fazla antioksidan, mükemmel çinko oksit güneş kremi ile birleştiriyorum. ve Retinol ekleme seçeneği. Bu rutin, 20 ila 80 yaş arası normal ve yağlı cilde sahip kişiler için uygun en iyi yaşlanma karşıtı cilt bakımını sağlayacaktır – bu doğru!

Bahar için Dermatolog'un Eksiksiz Yüz Cilt Bakım Kiti

Hassas ciltler için mükemmel temizleyici, Yeşil Çay Antioksidan Cilt Terapisini, yüz nemlendiricileri için tercihiniz ve en çok yönlü güneş koruyucuyu birleştirir. Bu uyumlu ve Eksiksiz Cilt Bakım Rutini, dermatoloji pratiğimde hassas yüz ciltleri için tasarladığım tüm rutinlerin temelidir.

Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu