Cilt BakımıCilt SorunlarıEpilasyonMakyajSağlıkVücut BakımıYaşam

Cilt Bakımınızı Yazdan Sonbahara Nasıl Geçirirsiniz?

Cilt bakımınızı yazdan sonbahara nasıl geçireceğiniz konusunda dermatolog onaylı 6 basit ipucu alın. Hava durumu, sıcaklıklar, nem ve aktiviteler mevsimlere göre değişir ve cilt bakımınızın da değişmesi gerekir. Tıpkı gardırobunuz gibi, yaz mevsiminde teninize iyi gelen şeyler, mevsim geçişleri sırasında düşmeyecek. Yaz cilt bakım rutininiz de cildinizi sonbahar ve kış kuruluğundan korumayabilir.

Daha soğuk rüzgarlı dış hava, ısıtılmış iç ortam havası ile birleştiğinde her zaman cildinizdeki nemi çekerek kuru, kaşıntılı cilde ve hatta egzamaya neden olur.

Basit, hedefe yönelik cilt bakımı takaslarıyla bundan kaçının. Ayrıca, daha yumuşak düşen ışığın bir düzenbaz olduğunu ve sizi güneşten korunma konusunda gevşemeye teşvik ettiğini bilin. Yapma! Sonbahar güneşi, melazma gibi cilt pigment problemlerini de koyulaştıran eşit miktarda kırışıklık yapan UVA’ya sahiptir. Mevsim geçişlerinde cildinizi sağlıklı, rahat ve çekici tutmak için en iyi sonbahar ve kış cilt bakım ürünlerini nasıl seçeceğinizi bir dermatologdan öğrenin.

Cildim sonbaharda neden bu kadar kurur?

Dış ortam sıcaklıkları düştükçe nem de düşer. İç mekan ısıtıcıları suyu cildinizden çeker, sıcak duşlar da cildinizdeki yağları çeker. Bu da cilt bariyer proteinine zarar verir.

Cildinizin yalıtım bariyerinin, lipidlerle harçlanmış protein dolgulu tuğlalardan oluşan bir tuğla ve harç yapısı olduğunu unutmayın. – Dermatolog Dr. Cynthia Bailey

Cilt lipidlerinde ve protein sonuçlarında hasar, çatlamaya ve egzamaya eğilimli, transepidermal su kaybının (TEWL) arttığı kuru, kaşıntılı cilttir. Başlamadan önce onu kapatın. Bir dermatolog olarak, proaktif cilt bakımının cildinizdeki olumsuz mevsimsel etkilere karşı koyacağını ve sonbahar ve kış boyunca rahat ve sorunsuz bir cilde sahip olmanız için sağlıklı bir cilt bariyerini koruyacağını biliyorum.

Cilt bakım rutinimi ne zaman değiştirmeliyim?

Havadaki o hafif soğukluk, dışarı çıkmadan önce daha uzun kollu gömlekler ve hafif bir kazak veya ceket istediğinde havanın değiştiğini biliyorsun. Elbette, ısıtıcıyı açtığınız zaman, kesinlikle cilt bakımınızın mevsime göre değişmesi gerektiği anlamına gelir.

Bu sonbaharda cilt bakımınızı değiştirmek için dermatolog onaylı ipuçları

Sonbahar Cilt Bakımı Değişimi 1: Cilt temizliğinde nazik davranın

Sonbahar başladığında yaz temizleyicilerinizi nazik temizleyicilerle değiştirin. Yaz teri, yağ ve aktiviteler genellikle sıcak havalarda daha güçlü cilt temizleyicileri istememize neden olur. Güçlü temizleyiciler sonbaharda daha kuru koşullar için çok fazla.

pH dengeli temizleyiciler veya iyi yapılmış doğal sabunlar seçin.

Ürünlerimden düşmek için en iyi pH dengeli temizleyicilere örnekler: Son Derece Nazik Köpüren Yüz Temizleyici hassas ciltler için, Üç Etkili Eksfoliye Edici Temizleyici cilt parlatma ve derin gözenek temizliği için, Köpüren Akne Tedavisi Temizleyici (akne ile mücadele edenler için ilaç) ve Glikolik Asit Yüz ve Vücut Yıkama yüz parlatma için. Hepsi, doğru miktarda nazik sonbahar cilt temizliği yaratan pH dengeli bir baz ile formüle edilmiştir ve ayrıca kurutmayan seviyelerde ‘aktif’ bileşenlerin eklenmesi, cilt bakımı hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olur.

sonbahar için en iyi nazik yüz temizleyicisonbaharda cilt aydınlatması için en iyi derin gözenek temizleyici

%100 doğal cilt temizleme seçenekleri isteyenler için doğal kokusuz sabunlar harika bir alternatif. Benim Doğal Olarak En İyi Bar Sabunu, Duş jeli ve Köpüren Sıvı El Sabunu organik sertifikalıdır, kokusuzdur, tüm aile için iyidir ve gezegene karşı naziktir. Tutmak Köpüren El Sabunu Ellerinizin asla bulaşık deterjanı veya sert el sabunları ile yıkanmamasını sağlamak için her lavaboda – sert el sabunları çok yaygındır!

Cilt temizleyicilerin yaygın bir alerjen ve ftalat kaynağı olduğunu da bilin (genellikle bir bileşen olarak ‘koku’yu belli belirsiz listeleyen ürünlerde bulunur). Ftalatlar, sonunda su ekosistemlerine zarar veren drenajı yıkayan hormon bozuculardır. Ftalatlar kötüdür ve ftalatları cilt bakımınızdan uzak tutmak konusunda ciddiyim. Tüm ürünlerim ftalat içermez.

Sonbaharda cildinizi temizlerken sıcak su kullanmaya direnmek de önemlidir. Evet, sıcak bir duş harika hissettirir ancak bulaşıkları temizlerken soğuk suya kıyasla sıcak suyun ne kadar daha iyi çalıştığını unutmayın. Cildinize gelince bunu istemezsiniz. Cildinizi ılık – buharlı sıcak değil – suyla temizlerseniz cildinizin değerli lipidlerinin size teşekkür edeceğini bilin.

Fall Skincare Swap 2: Daha zengin nemlendiriciler kullanın ve vücut losyonunu atlamayın

Hafif nemlendiriciler yazın iyi hissettirir ancak hava soğuduğunda ve nem düştüğünde yeterli olmaz. Nemlendiricilerinizde gliserin gibi cilt söndürücüler arayın. Seramidler, skualen ve botanik yağlar ile kayıp lipidleri yenileyin. En sevdiğiniz zengin nemlendiricinize birkaç damla yüz yağı ekleyerek en erken kuruluk belirtisinde hidrasyonu artırın veya kuru cilde karşı gerçek bir iyileşme tedavisi için yağı doğrudan kullanın.

sonbahar cilt bakımı için en iyi günlük nemlendirici yüz kremi

Benim Günlük Nemlendirici Yüz Kremleri skualen ve gliserin içerir. NS Normal Kuru formül seramidler içerir.

sonbahar cilt bakımı için en iyi doğal yüz yağı

Benim Omega Zenginleştirilmiş Güçlendirici Yağ Cildin su tutma kapasitesini artıran deniz iğdesi ve sağlıklı cilt bariyeri için önemli olan esansiyel yağ asidi gama-linoleik asit (GLA) bakımından zengin hodan yağı gibi organik bitki bazlı yağlar ile kuruluk ve tahrişi yatıştırır. Cildiniz GLA yapamaz, bu da bunu kuru ciltler için doğal bir 911 çaresi yapar.

İçeriğindeki zengin botanik yağlar ve gliserin Doğal Yüz ve Vücut Losyonu ve Doğal Yüz ve Vücut Yağı Kremi Günlük banyo veya duştan çıktıktan 3 dakika sonra sihirli bir şekilde uygulandığında kol, bacak ve vücut derisinin kurumasını önleyin. Bu iyi hazırlanmış doğal ürünler asla yağlı hissetmez. Kokusuzdurlar ve tüm aile için idealdirler.

sonbahar cilt bakımı için en iyi doğal losyonsonbahar için en iyi doğal vücut ve yüz yağı

Fall Skincare Swap 3: Derinlemesine nemlendirici bir serum ekleyin

sonbahar cilt bakımı için hyaluronik asit

Serumlar, belirli hedefleri hedeflemek için yoğunlaştırılmış aktifler içerir. Sonbaharda, kurumaya başlamadan önce susayan cildi gidermek için derin cilt hidrasyonu içermesi gerekir. Fraksiyone hyaluronik asit, sodyum PCA ve doğru miktarda gliserin, su kaybını önleme süper kahramanlarıdır. Hyaluronik asit, susuz kalmış cildi önlemeye yardımcı olmak için ağırlığının 1000 katını suda bağlar. Yıkandıktan sonra günlük olarak fraksiyone hyaluronik asit ile yapılmış bir serum kullanın. Bu ünlü bileşenin değişen moleküler ağırlık boyutları, suyu dolgunlaştırmak ve tutmak için cildinizin katmanlarına ayrılacaktır.

sonbahar cilt bakımı için en iyi hyaluronik asit ve PCA serumu

Cildinizin Doğal Nemlendirici Faktörünün veya NMF’nin bir parçası olan sodyum PCA ve benim gibi gliserin içeren bir HA serumu arayın. Anında Aydınlık Çok Etkili Serum. Serumunuzu zengin yüz nemlendiricinizle tamamlayın ve yüz cildinizin sonbaharın kuruyan havasına iyi hazırlandığını bilin.

Fall Skincare Swap 4: Dudak kremi konusunda cömert olun

sonbahar cilt bakımı için en iyi dudak balsamı

Basit bir dudak parlatıcısı sonbaharda dudaklarınızı kesmez. Dudak nemini hapseden koruyucu bileşenlerden yapılmış kullanışlı dudak balsamını stoklayın. Doğal balmumu ile birleştirilen botanik yağlar dudakları iyi koruyacaktır. Dudakların yapısal olarak cilde göre daha savunmasız oldukları için çatladığını biliyor muydunuz? Cildinizin geri kalanından çok daha ince ve daha zayıf bir bariyer tabakasına sahiptirler, bu da hızlı bir dehidrasyona, hasara ve çatlamaya neden olur.

Çatlamış, çatlamış ve ağrılı dudakları proaktif olarak savuşturmak için yatmadan önce ve gün boyunca birçok kez dudak balsamı uygulayarak dudaklarınızı korumaya başlayın. Sertifikalı organikim gibi bir dudak balsamı tutun Doğal Dudak Balsamı her yerde – çanta, sırt çantası, araba, banyo, komodin, çalışma masası – nerede takılırsanız takılın, böylece gün boyunca yeniden uygulamak kolaydır.

Fall Skincare Swap 5: Ellerinize iyi bakın

Soğuk algınlığı ve grip mevsimi ve bu yılki COVID pandemisi, el cildinize zarar verecek şekilde günde birçok kez el dezenfektanı ve el yıkama yapıyor musunuz? Sonbaharın düşük nemi, serin rüzgarlı hava ve iç mekanın ısıtılmış havasını da ekleyin ve çatlamış eller için mükemmel bir fırtınaya sahip olursunuz. Bir kez çatlayan ellerin iyileşmesi aylar alır.

El bakımınızı ciddiye alarak el çatlamasını proaktif olarak önlemek için iki adım.

  1. Ellerinizi, kolayca durulanan yumuşak, köpüren bir el sabunu ile yıkayın. Tutulan sabun kalıntısı, önemli el cilt bariyerinizde protein hasarına izin vermek için değerli lipidleri çeker. Sabun kalıntısı hissetmeyene kadar durulayın. Çatlamanın sıklıkla başladığı halkaların altını ve parmak aralarını durularken ekstra dikkatli olun.
  2. kuruluğu önlemek için eller için en iyi sonbahar cilt bakımı

    Ellerinizi her zaman sonbahar ve kış aylarında yıkadıktan sonra sık sık nemlendirin. Bu gerçekten önemli. Beğendiğiniz ve yıkandıktan sonra gün boyunca kullanacağınız bir ürün seçin. benim favorim benim Kuru El Cilt Kremi, kaygan bir tutuş bırakmaz. ben de seviyorum Doğal Yüz, El ve Vücut Losyonu. Ellerimi iyi nemlendirmek için her lavabonun yanında bunlardan bir tane bulunduruyorum.

Sağ el cilt bakım ürünleri, ağrılı ellerin çatlamasını önlemek için o kadar önemlidir ki, elleriniz için dermatolog onaylı koruyucu bakımın yapılmasını kolaylaştırmak için 2 kit oluşturdum:

Meşgul Eller için Hayatta Kalma Kiti

Ellerin kurumasını önlemek için sonbaharda en iyi cilt bakımı

Doğal Meşgul El Bakım Seti

sonbahar için en iyi doğal el cilt bakım ürünleri

Fall Skincare Swap 6: Tüm maruz kalan ciltlerde UVA’yı engelleyen geniş spektrumlu bir güneş koruyucu kullanın.

Yaz bitti ama UVA bitmedi. Hayır, UVA tüm yıl boyunca eşit derecede yoğundur. Güneş yanığı UVB ışını daha az yoğun olduğu için güneş daha yumuşak hissettirir, ancak daha uzun UVA dalga boyları hala güçlüdür ve cildinize daha derinden nüfuz ederek kırışıklara neden olur. UVA kötü haber! Kolajen ve elastini parçalayarak sarkma, buruşma, krep ve ince deriye yol açar. Ayrıca güneş lekelerini ve melazmayı koyulaştırır. Güneşin daha az yanması, iyi huylu olduğu anlamına gelmez. Ön etikette “geniş spektrumlu” yazan bir güneş kremi kullanarak UVA’dan koruyun. Çinko oksit harika bir UVA engelleyicidir, %5 veya daha yüksek konsantrasyon arayın. Tüm güneş koruyucularım, yıl boyunca koruma için mükemmel olan geniş spektrumlu çinko oksit ürünleridir – elbette!

Kırışıklıkları önlemek için sonbaharda en iyi güneş kremleri

Cilt pigment problemleriyle gerçekten savaşmak için görünür ışığı da engellemek istersiniz. %3,2 veya daha yüksek demir oksit içeren ürünler bunu yapar, ancak ürün etiketlerinde belirtilenleri bulmak neredeyse imkansızdır. Benim Şeffaf Mukavemet Saf Fiziksel Mat Renkli Geniş Spektrum SPF 50+ ve Şeffaf Mukavemet Saf Fiziksel SPF 30 Yenileme Tozu her ikisinde de cilt pigmenti sorunlarına katkıda bulunan görünür ışığı engellemek için %4 demir oksit bulunur. Bazı mineral makyaj demir oksit açısından zengindir. Krem veya sıvı güneş kreminizin üzerine SPF Refresh Powder sürün ve cildinizin sonbaharın UVA’sından ve görünür ışınlarından korunduğunu bilin.

sonbahar cilt bakımı dermatolog onaylı ipuçları

Mevsimlerle birlikte cildiniz de değişir ve cilt bakımınız da öyle olmalıdır. Dermatolog Dr. Cynthia Bailey

Sonbaharın gölgeleri uzadıkça, yapraklar renk değiştirirken ve kendinizi dışarı çıkmadan önce hafif bir kazak kaparken bulurken, cilt bakımınızı değiştirin.

Sonbaharda cildiniz için yapabileceğiniz en iyi şey onu nemli tutmaktır.

Kuruluk başlayana kadar beklemeyin, şimdi başlayın. Cildi nemli tutmak için adımlar atın – aşırı sert temizlikten kaynaklanan bariyer hasarını önleyin, cilt lipidlerini yenileyen mevsimsel olarak zengin nemlendiriciler kullanın ve cildi zararlı UVA ışınlarından koruyun. Cilt bakımınız için bu 6 hedefe yönelik takas ile basit, mevsimlik ve kolaydır.

Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu