Cilt BakımıCilt SorunlarıEpilasyonMakyajSağlıkVücut BakımıYaşam

Cilt lekeleri ve selülitlere teknolojik çözümler

Cilt lekeleri, selülit sorunları, fazlalık problemlerinden kurtulmak göründüğü kadar zor değil! Sadece ehil ellerde doğru yöntemin uygulanması yeterli!

Cilt lekelerine kolay çözüm: Hydropeeling

Yaz aylarının en önemli sorunlarından biri, güneş nedeniyle oluşan cilt lekeleri. ‘Hydropeeling’ denilen yöntem hem ciltte oluşmuş lekeleri gideriyor hem de ciltte leke oluşmasına engel oluyor. Op. Dr. Dilek Avşar, “Hydropeeling, su ve oksijen karışımının dışarıdan püskürtülerek yapıldığı bir uygulamadır. Bu yöntem kişinin cilt temizliğini yaparken nem vererek; cildin yaşlanmasını durdurup yapılan işlemlerin uzun ömürlü olmasını sağlıyor. Hydropeeling aynı zamanda lenf dolaşımını hızlandırarak antiaging etkisi de yaratıyor” diyor. Bu işlemin fiyatı seans başına 250-300 TL arasında değişiyor.

Fazlalıklardan kolayca kurtulun

Yaz aylarında yapılan minik cerrahi girişimlerden biri de, karın kaslarının yıllarca spor yapmış görünümde olmasını hedefleyen ve bölgesel yağlanma denilen basen, karın ve bacak içindeki yağlardan kurtulmayı sağlayan ‘lazer ultrasonik liposuction’ işlemi. Bu işlem, klasik liposuction’dan farklı bir yöntem. Şikâyet edilen bölgeye ultrasonik dalgalar verilerek, o bölgenin yağları eritiliyor ve vakum ile bölgesel yağlardan kurtulurken, hem iyileşme süresi kısalıyor hem de güzel bir görüntü elde ediliyor. Erkeklerde göğüs ve karın, kadınlardaysa karın bölgesinde sıkılaşma da sağlanıyor.

Selülite hafif dokunuş

Kadınların neredeyse yüzde 80’inde görülen selülit tedavi edilebiliyor. ‘DermaCellulite’ adı verilen yöntemde, cilt üzerinde silindir başlı özel bir cihaz yardımıyla mikro kanallar oluşturuluyor. DermaCellulite, selülitli bölgelerde uygulandığında cildin yeniden yapılanma mekanizmasını harekete geçirerek derinin üst tabakasının kolajen üretimini, kalınlığını ve elastikiyetini artırıyor.
Dr. Melike Külahçı, selülitin kadın cildinin anatomisi ve hormon yapısından kaynaklandığını belirtiyor. “Kadın cildi daha esnektir ve deri altında erkeklere oranla daha fazla yağ hücreleri bulunur. Kolajen lifleri dokuları desteklemekle görevlidirler. Bunlar kadın dokusunda paralelken, erkeklerde bir ağ şeklinde örülmüşlerdir. Beslenmeye bağlı olarak, yağ hücrelerinde bir genişleme meydana gelebilir. Böyle bir durumda erkek dokularında bozulma gözlenmez. Ancak kadın dokusunda genişleyen yağ hücreleri paralel sıralanmış kolajen fiberlerin arasından sızıp cildin yüzeyinde ‘portakal kabuğu’ dediğimiz görüntüyü oluşturur. Fizyolojik bir problem olan selüliti yalnızca kozmetik tedavilerle çözmek mümkün değildir” diyor.

DermaCellulite programı 8 seans sürüyor ve her seans 20 dakika- 1 saat arasında değişiyor.

Erkeklere özgü estetikler

Artık erkekler de estetik uygulamalara sıcak bakıyor. Özellikle göz kenarlarındaki kırışıklıkları, fazla yağları, hatta ince bacakları sorun edip bunları düzeltmeye çalışıyorlar. Dr. Alp Mamak, estetik uygulama yaptıranların başında iş adamlarının ve sanatçıların geldiğini belirtiyor. Çene belirginleştirme, kırışıklıkların dolgu ile tedavisi, koltuk alta botoksu ve mezolifting; erkeklerin de en fazla tercih ettiği uygulamalar arasmda bulunuyor.

Mevsim yorgunluğuna ‘Ozon Terapi’

Mevsim değişikliklerinden yorgun çıkan vücudu desteklemek amacıyla yapılması gereken ilk uygulama ‘Ozon Terapi’si oluyor. 5 hafta boyunca, 10 seans olarak uygulanan ozon terapisiyle vücut güçlenerek direnci yükseliyor. Böylece terapi görenler sürekli zinde ve enerjik hissediyor.

Thermage CPT’: 60 dakikada, 10 yıl gençleştiriyor!

Kadınların en büyük korkusu, formda olmayan bir vücutla plaja inmek zorunda kalmak oluyor. Çünkü bu, kapalı kıyafetler içinde saklanılan fazlalıkların ortaya çıkması anlamına geliyor. Özellikle bacak içi-uyluk içi sarkmaları en çok şikâyet edilen konulardan. Yüzdeki sarkmalarsa yine zaman içinde ortaya çıkan ve güzelliğe gölge düşüren sorunlardan. Yüzdeki sarkmalar 35 yaş ile birlikte başlıyor ve sebepleri arasında genetik nedenler ile güneşe fazla maruz kalmak bulunuyor. Estetik Plastik Cerrah Op. Dr. Dilek Avşar, “Kişi ayna karşısına geçip elleriyle kaşlarını yukarıya doğru çektiğinde ideal yapıyı görür. Çünkü 30’lu yaşlarla birlikte cildin desteği olan yağ tabakası erimeye ve yüz cildi de sarkmaya başlar. İşte bu dönemde, yüze yapılan hazır dolgular ya da kendi vücut yağından yapılacak yağ enjeksiyonları, kişinin daha genç ve canlı görünmesini sağlar. ‘Thermage CPT’ yöntemini üst göz kapağı torbalarında, kol, bacak ve yüz sarkmalarında ameliyatsız germe işlemi olarak kullanıyoruz” diyor,
Thermage CPT, radyo frekans sistemi ile çalışan yeni bir teknoloji. Cilt üzerini soğutarak, cilt altındaki cilde destek olan kolajen lifleri ısıtıyor. Yeni kolajenlerin oluşmasını sağlıyor. Kolajen lifler, cilde gerginlik veren destek dokulardır ve bu sayede cilt gerginlik kazanıyor. Thermage CPT uygulaması, ortalama 60 dakika sürüyor ve uygulamadan hemen sonra ciltte etkisi gözlense de asıl etki 2-6 ay içinde ortaya çıkıyor. Bu sayede kişinin yüzünün tek seansta 10-15 yıl geriye gittiği iddia ediliyor. Tek seanstan sonra bir daha tekrarlanması gerekmeyebiliyor. Kişi ve doktor uygun görürse işlem, ikinci yıldan soma bir kez daha tekrarlanabiliyor. Bu işlemin fiyatı 2.500-5.000 dolar arasında değişiyor.

Kaynak: Formsante

Kendi yağınızla incelin

Kıskanılası bir vücut için


Source link

Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu