Cilt BakımıCilt SorunlarıEpilasyonMakyajSağlıkVücut BakımıYaşam

Cilt Rengi Nasıl Açılır? Cilt Rengini Açmak İçin İpuçları

Birçok insan cilt rengini açma isteği duyar. Cilt hücrelerinde oluşan melanin pigmenti cilde rengini verir. Melanin pigmentinin işleyişi bozulduğunda cilt renginde farklılıklar görülür. Bu işleyişi bozan birçok etken vardır. En bilineni güneş yanıklarıdır. Güneşin zararlı ışınları ciltte lekelenmelere ve cilt renginde koyulaşmalara sebep olur. Bunun yanı sıra kimyasal kozmetik kullanımı, çevre kirliliği, kuru cilt tipi, stres ve bazı hastalıklar da cilt rengini etkileyen unsurlardandır. Bu unsurlar ciltte renk eşitsizliği, cilt renginde koyulaşma ve lekelenme gibi sorunlara sebebiyet verir. Cildin koyulaşması doğuştan değil de bu sebeplerle ortaya çıkmışsa birkaç yöntem ile cilt rengi açılabilir. Ancak doğuştan cilt rengi koyu kişilerin cilt rengini açmaya çalışması sağlık açısından sakıncalıdır. Eğer siz de güneş, stres ya da yanlış bakım ürünleri kullanımı ile oluşan cilt renginizdeki koyulaşmalardan kurtulmak istiyorsanız sizin için birkaç yöntem derledik.

Keçi sütü cilt rengini beyazlatma konusunda oldukça başarılıdır. Lif ya da yumuşak bir bez yardımıyla keçi sütü ile cildinizde hafifçe peeling yaparak cildinizin renginin açılmasını sağlayabilirsiniz. Haftada iki kere bu uygulamayı yaparak uzun vadede cilt renginizde açılma gözlemleyebilirsiniz. Bir diğer doğal cilt rengi açma yöntemi de yoğurttur. Yoğurdun içeriğinde bulunan laktik asit cilt tonunun açılmasını sağlar. Cilt rengini açmasının yanı sıra yoğurt aynı zamanda cildi canlandırır ve nemlendirir. Her gün cildinize yoğurt sürerek cilt renginizin birkaç ton açılmasını sağlayabilirsiniz.

Cilt Tonu Açan Kesin Çözüm: Full Face Tedavisi

Doğal yöntemlerle uzun vadede cilt rengi açma yerine daha kesin ve hızlı bir sonuç arıyorsanız FullFace teknolojisini tercih edebilirsiniz. Farklı cilt problemlerine yönelik olarak geliştirilen Fullface, yüksek teknolojili bir lazerdir. Dual dalga boylu bir lazer yöntemi olduğu için en iyi etkiyi gösterir ve kısa sürede cildinizde iyileşme sağlar. Minimum yan etki ile maksimum etki gösteren bu teknoloji ile birlikte birkaç seans sonrasında cildinizdeki ton farklılıkları yok olur ve cildinizin rengi açılır. Melanin pigmentlerini tedavi ederek cildinizin rengini istediğiniz şekilde iyileştirir. Cilt renginizi açarken cildinize hiçbir şekilde zarar vermez. Bu yöntem ile kısa sürede istediğiniz cilde kavuşabilirsiniz.
Source link

Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu