Cilt BakımıCilt SorunlarıEpilasyonMakyajSağlıkVücut BakımıYaşam

Dermatolog Gece Cilt Bakım Rutini

Bir dermatolog olarak, gece cilt bakım rutinimin sağlıklı ve parlak bir cildi korumak için önemli olduğunu biliyorum. Aynı zamanda cilt yaşlanmasının önlenmesi ve cilt problemlerinin düzeltilmesi için de önemli bir adımdır. Gece rutinim, ben uyurken gerçekleşen en üst düzey cilt bakımı çoklu görev fırsatıdır ve bunu en üst düzeye çıkarmak konusunda ciddiyim.

Gece rutinimin özü 30 yılı aşkın bir süredir aynı kaldı. 62 yaşında, geriye bakıp ürünlerin geliştiğini ancak gece rutinimin kavramlarının değişmediğini söyleyebilirim. Şu anki rutinimi paylaşacağım ve bu makalenin altında, yıllar içinde benim için nasıl çalıştığını görebilirsiniz.

İlk olarak, kapsamlı bir yüz ve boyun cilt temizliği yapıyorum.

Tüm makyaj, kir, kalıntı ve ürün kalıntılarını temizlemeye özen gösteriyorum.

pH dengeli olarak yıkarım Son Derece Nazik Köpüren Yüz Temizleyici, ılık su ve bir Clarisonic Brush (artık mevcut değiller ve benimki bozulduğunda bir Foreo alacağım).

Sonra benim Doğal Olarak Nemlendirici Gözenek Küçültücü Toner Kalıntıları gidermek için cildimi organik cadı fındığı ve gül hidrosolü ile yatıştırır ve gliserin ve hyaluronik asit ile nemlendirir.

Bu ürüne ikili benim diyorum Cilt Temizleme Zen – ve benim için öyle!

Temizledikten sonra, cildimin süper temiz olduğunu ve sonraki katmanladığım önemli ürünleri maksimum düzeyde emmeye hazır olduğunu biliyorum. – Dr.

Daha sonra, uyurken derinlemesine nemlendirmek, aydınlatmak, yaşlılık lekeleriyle savaşmak ve kolajen yenilenmesini teşvik etmek için ürünleri katmanlarım.

dermatolog gece cilt bakımı rutini cildi gece boyunca yenilemek için en iyi serum

Cildi bir gecede yenilemek için en iyi güç serumu katıyorum.

Onun Anında Aydınlık Çok Etkili Serum Cildimin katmanlarında katmanlaşan fraksiyone hyaluronik asit teknolojisi ile. Sodyum PCA (cildin doğal nemlendirme faktörünün bir parçası) ile birlikte bu yüksek teknoloji ürünü nemlendiriciler, uyandığımda su tutmaya ve donuk, susuz kalmış krep gibi cildi önlemeye çalışır. Serum ayrıca hyaluronik asidi koruyan ve böylece sihrini gerçekleştirebilen antioksidan glutatyon içerir. Fraksiyone hyaluronik asit ayrıca sonraki ürünlerimde bulunan içerikleri cildime daha derinden taşımaya yardımcı oluyor. Cilt bakımınız için sadece bir serum seçmeniz gerekiyorsa, işte o serum. Ben de AM’de uyguluyorum.

Kolajen yenilenmesini ve parlayan cildi uyarmak için bir retinoid uygularım.

dermatolog gece cilt bakım rutini her zaman en iyi retinol içerir

Retinol Kırışıklık Karşıtı Gece Kremi çoğu gece kullandığım şey. En gelişmiş ve stabil retinol teknolojisi ile üretilmiştir. Yeşil çay polifenol antioksidanlarıyla harmanlanan teknoloji, Retin A (hala ara sıra Retinol Kremimin yerine kullanıyorum) gibi diğer retinoidlerde yaygın olan tahrişe karşı savaşırken yine de kanıtlanmış retinoid faydaları sağlarken:

  • kollajen sentezini uyarmak,
  • kollajen düşüşünü yavaşlatmak,
  • yaşlılık lekeleri ve cilt pigment problemleriyle mücadele ve
  • parlayan cilt için cildi aydınlatır.

Bildiğim hemen hemen her dermatolog gece cilt bakım rutini bir retinoid içerir çünkü cildin yaşlanmasını önlemek için ne kadar önemli olduklarını biliyoruz. – Dr.

Retinolümü glikolik asitle dolduruyorum!

Dermatolog tarafından kullanılan AHA gece kremi

Evet, birlikte kullanılabilirler ve faydaları sinerjiktir. benimkini uygularım Glikolik Asit Kırışıklık Karşıtı %15 Gece Kremi mümkün olduğunca sık, çünkü glikolik asit profesyonel yüz kremlerinin (asit pH’ı 4’ün altındayken %10 veya daha yüksek) cilt yaşlanmasıyla mücadele ettiği kanıtlanmıştır. Onlar:

  • retinolden farklı bir mekanizma ile kollajen sentezini uyarır,
  • epidermal kalınlığı artırmak,
  • yaşlılık lekeleri ve cilt pigment problemleriyle savaşır ve
  • parlayan nemli bir cilt için derin cilt katmanlarında cildin hyaluronik asit üretimini uyarır.

Hassas cildim bu kombinasyonu haftada en az 3 gece burnumun etrafındaki cilt ve cildimin her zaman hassas olduğu yanaklarımdaki cilt hariç herkese tolere eder. Glikolik asit tahriş edici olabilir ve ilk tahriş belirtisinde glikolik asidi basit derin hidrasyon için değiştiririm.

Gece cilt bakımı için derinlemesine nemlendirici bir nemlendirici uygularım.

en iyi nemlendirici gece yüz nemlendiricisi

karıştırırım Kuru ve Normal Ciltler İçin Günlük Yüz Kremi benim bir kaç damla ile Omega Zenginleştirilmiş Yüz Güçlendirici Yağ ve bunu her gece burnumun çevresine ve yanaklarıma uygulayın. Glikolik asit kullanmadığım gecelerde bunu Retinol’ün üzerine uyguluyorum.

Cildim, cildimdeki yatıştırıcı organik bitkileri sever. Omega Zenginleştirilmiş Güçlendirici Yağ hodan, deniz topalak, argan, nar ve diğerleri dahil. Daily Face Cream’imdeki seramidleri, skualeni, aloe ve gliserini tamamlıyorlar.

parlayan cilt için en iyi gece yüz yağı

Dudaklarımı, ellerimi ve ayaklarımı bütün gün yumuşak tutmak için yatmadan önce nemlendiririm.

Tüm gece cilt bakım rutinim var ve tam anlamıyla 5 dakikadan az sürüyor. Sabahları, cildim 62+ hassas yaşta bile yumuşak ve ışıltılı!

Olgun Ciltler için Dermatolog Gece Cilt Bakım Rutini

Dermatolog Dr. Bailey Gece Cilt Bakımı Rutin Sonuçları

28 yaşımdan beri bu rutinde varyasyonlar yaptım. Artık 60+ yaşında olgun bir cildim var. Sağdaki fotoğraflarda yaşımı görebilirsiniz (1999’da 40’lı yaşlarımın başındaydım).

Bu resim serisi, cilt bakımı ve kozmetik dermatoloji ile nelerin mümkün olduğunu göstermek için ofisimde yayınlandı. Gece cilt bakım rutinimin kredinin çoğunu talep edebileceğini biliyorum. Açık tenli rosacea ve sebore eğilimli, açık havada olmayı seven bir kadının cilt problemlerini savuşturmama yardımcı oldu. Bu, doğal olarak hassas bir cilt üzerinde hem güneşten hem de yaştan yaşlılık lekeleri ve kolajen düşüşüyle ​​savaştığım anlamına geliyor.

Rutinim gerçekten iyi çalışıyor. Ayrıca ailemden ve büyükanne ve büyükbabamdan cildimin doğal olarak kuru, pürüzlü, ince, kırışık ve yaşlılık lekeleriyle kaplı olmak istediğini biliyorum. Pes etmiyorum. Büyükannem, cildinin yaşlandıkça sağlıklı, genç ve parlak kalmasına yardımcı olacak bu harika teknolojiye sahip değildi. O zamanlar mevcut olan her şeyin soğuk krem ​​ve güneş şapkaları olduğu göz önüne alındığında, cildine elinden geldiğince iyi baktı. Bugün çok daha güçlü seçeneklerim var.

Hem büyükannem hem de ben bahçeyle uğraşmayı ve Kaliforniya güneşinde mümkün olduğunca açık havada olmayı seviyoruz. 62 yaşında, açık tenim onunkinden çok farklı görünüyor. Ne kadar şanslı olduğumu biliyorum ve konu ten rengimiz olduğunda modern cilt bakımı biliminin doğadaki zamanı geri çevirebildiği için minnettarım. – Dermatolog Dr. Cynthia Bailey

Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu