Cilt BakımıCilt SorunlarıEpilasyonMakyajSağlıkVücut BakımıYaşam

Dermatologun bu ipuçlarıyla sivilcelerle nasıl savaşacağınızı ve kazanacağınızı öğrenin

Sivilcelerle savaşın ve kazanın – bir kereliğine! Bu sinir bozucu cilt sorunu, doğru cilt bakım bileşenlerini akne nedenlerine yönelttiğinizde tedaviye tahmin edilebilir şekilde yanıt verir. Ne yazık ki, akne ile savaşmak için başarılı bir cilt bakım rutini oluşturma süreci kafa karıştırıcıdır. Doktor randevusu olmadan sivilce tedavisi için dermatolog ipuçları vereyim. Umarım bu, bu yaygın ve sinir bozucu cilt sorununa karşı kazanmanızı sağlar.

Sivilceleri ve siyah noktaları temizlemek için dermatolog ipuçları ve cilt bakımı tavsiyeleri

Aknenin farklı nedenleri vardır ve cilt tipinize ve fizyolojinize bağlı olarak farklı davranışlar gösterebilir. Bununla birlikte, sivilce ile savaşmanıza ve bir kopuşu hızlı bir şekilde temizlemenize yardımcı olacak bazı basit ipuçları var.

Akne ile savaşmak için malzemelerinizi bilin:

 • Benzoil peroksit sivilceye neden olan bakteri P. acnes ile savaşmak için reçetesiz en iyi bileşendir. %2,5 benzoil peroksit konsantrasyonu, daha yüksek konsantrasyonlar kadar etkilidir ve daha az tahriş edicidir. Sivilce tedavisini noktalayabilir veya sivilceleri önlemek için günde iki kez akneye meyilli cilde uygulayabilirsiniz. Ayrıca siyah noktalarla savaşmaya yardımcı olur.

 • Salisilik asit, tıkaçları ve siyah noktaları parçalamak için yağlı gözeneklere sızar. Cildiniz yağlı ise bu iş için en iyisidir.
 • Bu Pityrosporum folikülit cilt bakım seti ile sivilcelerle savaşın ve kazanın

  Pyrithione çinko, Pityrosporum (Malassezia olarak da bilinir) adı verilen sivilceye neden olan mayayı azaltmaya yardımcı olur. Pityrosporum Folikülit Cilt Bakım Kiti bu tür ‘mantar’ akneyle savaşmak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.

 • Retinol harika bir keratolitiktir, yani siyah noktaların yok edilmesine yardımcı olur. Akne izlerini ve hiperpigmentasyonu (iltihap sonrası hiperpigmentasyon) hafifletmeye de yardımcı olur. Retinolün kırışıklık karşıtı faydaları vardır. Benim Retinol Yoğun Kırışıklık Karşıtı Gece Kremi hem akne hem de cilt yaşlanmasını yavaşlatmak için harikadır.

 • Sivilcelerle savaşın ve nihai sivilce çözüm kitiyle kazanın

  Gözenekleri temiz tutmak için glikolik asit de kullanılabilir. Benzoil peroksit, salisilik asit ve retinol gibi bir keratolitiktir. Ayrıca akne izlerini ve hiperpigmentasyonu hafifletmeye yardımcı olur. Salisilik asit ve benzoil peroksit ile birlikte doğru miktarda glikolik asit alın. Nihai Akne Çözümleri Kiti.

Cildinizi yıkayın ve ürünleri günde iki kez uygulayın.

Bu size ürünlerin sizin için çalışmasını sağlama fırsatı verir. Ayrıca akneyi kötüleştirebilecek yağı, ürünü, mikropları, makyajı, kiri ve kalıntıları giderir.

Oluşturmak Komple Cilt Bakımı aşağıdaki temel adımlardan oluşturulmuş sivilce ile mücadele bileşenleri ile:

 1. temizlemek
 2. Doğru
 3. Hidrat
 4. Korumak
  Sivilcelerle savaşmak için yukarıda listelenen bileşenlere sahip temizleyiciler ve düzeltici ürünler kullanın. Ayrıca, kuruluk ve tahrişle mücadele etmek için cilt nemini dengelemek için gözenek tıkanmayan bir nemlendirici kullanın. Akne lezyonları iyileşirken inflamatuar sonrası hiperpigmentasyonu önlemek için güneşten korunma önemlidir.

  Akneyle savaşmak ve gerçekten kazanmak için diyetinizi ve yaşam tarzınızı sizinle birlikte çalıştırın!

  Akne, yüksek şekerli diyetleri ve karbonhidratla dolu abur cuburları sever. Süt bazlı yiyecekler de sivilceleri daha da kötüleştirir. Stres, uyku eksikliği ve çok az egzersiz ile aralar daha da kötüleşir. B vitaminleri ve peynir altı suyu tozu gibi takviyeler de sivilce ile bağlantılıdır.

  Cildinizin akne ile savaşmasına yardımcı olmak için çok sayıda sebze, meyve ve tam gıda yiyin. Bunu zaten biliyorsun; şimdi, her gün yapmak için kendinize söz verin.

  • Şekerli içecekler yerine su için.
  • Egzersiz yapın ve iyi bir gece uykusu çekin.
  • Taze ürünlerinizi ve bütün yiyecekleri yiyin.

  Akne ile savaşmak için vücudunuzun fizyolojisini kuracaksınız.

  Sivilcelerle savaşmanıza yardımcı olacak en iyi yüz nemlendiricisi nedir?

  Sivilcelerle savaşmaya ve kazanmaya yardımcı olacak en iyi yüz nemlendiricisi

  Benim Yağlı ve Normal Ciltler İçin Günlük Nemlendirici Yüz Kremi akne hastalarımın favorisi.

  Sivilcelerle savaşmanıza ve doktora gitmeden kazanmanıza yardımcı olacak dermatolog tedavisi!

  benim popüler Nihai Akne Çözümleri Kiti akne vulgaris (en yaygın akne türü) ile savaşmak için profesyonel düzeyde bileşenlere sahiptir.

  benim ekle Normal ve Yağlı Ciltler İçin Günlük Yüz Kremi ve benim biri Şeffaf Mukavemetli Saf Fiziksel Güneş Koruyucular ve eksiksiz bir cilt bakımına sahip olacaksınız.

  ya da benimkini kullan Pityrosporum Folikülit Cilt Bakım Kiti ve eksiksiz bir cilt bakımı rutininde sivilce ile savaşmak için ihtiyacınız olan her şeye sahipsiniz.

  akne ile savaşmak ve kazanmak için dermatolog tedavisi

Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu