Cilt BakımıCilt SorunlarıEpilasyonMakyajSağlıkVücut BakımıYaşam

Dudak Çizgilerinin Nedeni Nedir?

Konu Başlıkları

Ağız çevresindeki dudak çizgilerine ne sebep olur? Yaygındırlar, yaşlandıkça ortaya çıkmaya başlarlar ve düzeltilmesi gereken en inatçı yüz kırışıklıklarından bazılarıdır. Ayrıca yüzümüzün ortasında ortaya çıktıklarında en rahatsız edici kırışıklıklardan bazılarıdır. İşte dudak çizgileriyle savaşmak için cilt bakımı hakkında bilmeniz gerekenler:

Ağız çevresindeki dikey kırışıklıklar dinamik kırışıklıklardır.

Dudak Çizgileri Normal mi?

Evet, onlar parçası normal yaşa bağlı yüz derisi değişiklikleri Birçok kişi için. Ağız kasları dudakları büzdükçe çizgiler daha belirgin hale gelecektir. Dudakların etrafındaki derinin altındaki kaslar (yüzünüzün perioral bölgesi olarak adlandırılır) ağzınızı çevreler. Islık çaldığınızda, dudaklarınızı büzdüğünüzde, konuştuğunuzda, pipetten bir yudum aldığınızda, bu kaslar kasılır ve üstteki deriyi kırıştırır.

Zamanla, cilt inceldikçe, kırışıklıklar cilde kazınır. İlk başta, iyiler. Sonunda derinleşirler. Sonuçta bu kırışıklıkların inatçı doğası, ağzın dinamik kas hareketinden kaynaklanır ve biz dudak çizgilerine dinamik kırışıklıklar diyoruz.

Dudak çizgileri, yıllarca sigarayı emmenin dinamik takip hareketi nedeniyle sigara içenlerin çizgileri olarak da adlandırılır.

Ancak dudak çizgilerinin gelişimi için sigara içmek gerekli değildir ve ben bunlara çok daha doğru bir tıbbi terim olan perioral rititler (kırışıklıklar) demeyi tercih ederim.

Kadınlar neden dudak çizgilerine (sigara içenlerin çizgilerine) erkeklerden daha yatkındır?

Perioral kırışıklıklar, kadınlarda erkeklere göre çok daha yaygın bir cilt sorunudur. Kadınların cildi daha incedir. Ayrıca erkekler her gün tıraş olurlar ve bunun cildi kalınlaştırmaya ve zamanla kırışıklık riskini azaltmaya yardımcı olduğu gösterilmiştir.

Ağız çevresindeki kırışıklıklar nasıl azaltılır?

Perioral rititler için en iyi ve en etkili tedaviler cerrahi, enjekte edilebilir, kimyasal peeling ve lazer prosedürleridir. Bununla birlikte, bu inatçı kırışıklıkların nedenlerini de hedefleyen ve görünümünü yumuşatan bir cilt bakım rutini kullanmanın önemli olduğunu düşünüyorum; Prosedürleri düşünseniz de düşünmeseniz de kırışıklarla mücadele eden bir cilt bakım rutini yardımcı olacaktır.

Dudak çizgilerini azaltmak için en iyi cilt bakım ürünleri ve kremleri nelerdir?

Cildin kolajen yenilenmesini uyaran ve kolajen düşüşüyle ​​mücadele eden cilt kremleri, serumlar ve diğer ürünleri kullanın. Bu strateji, ağız kaslarının dinamik hareketi ile tekrar tekrar cilde kazınan kırışıklık sürecini önlemeye yardımcı olmak için kayıp kolajen oluşturacaktır. Kollajen yenilenmesini uyaran kanıtlanmış bileşenler şunları içerir:

 1. Retinoidler (retinol ve reçeteli tretinoin)
 2. Glikolik asit
 3. C vitamini

Bunlardan en iyi sonuçlar aşağıda açıkladığım gibi geceleri retinol ve/veya glikolik asit uygulanmasından gelir.

Günlük geniş spektrumlu bir güneş koruyucu kullanarak kolajen kaybını önleyin.

Dudak çizgilerinden hızlı bir şekilde kurtulmaya yardımcı olan cilt bakım ürünleri nelerdir?

Cildi dolgunlaştıran cilt serumları ve kremleri dudak çizgilerini hızla yumuşatır.

Cildinizin katmanlarında su tutmak anında sonuç verir. Zengin ürünler kullanın,

 1. hyaluronik asit (ağırlığının 1000 katını suda tutabilen!),
 2. sodyum PCA (ayrıca cildinizin Doğal Nemlendirici Faktörünün bir parçası olan NaPCA olarak da adlandırılır) ve,
 3. Gliserin.
dudak çizgilerinin görünümünü azaltmak için en iyi serum

Bu üç bileşen, suyu hemen cildinize tutmak için sünger görevi görür. Bu üç su bağlayıcı bileşenin gelişmiş bir formülasyonu benim kitabımda bulunur. Anında Aydınlık Çok Etkili Serum. Bu serum ayrıca, genellikle gölgelenme nedeniyle daha kötü görünen derin kırışıklıkların görünümünü azaltmak için ışığı yansıtan parlak bir cilt tonu yaratır.

Cildi fiziksel olarak eksfoliye eden ve aydınlatan ürünler dudak çizgilerini hızla yumuşatır.

Nemli, yansıtıcı bir ışıltı oluşturmak için cildi hemen aydınlatın ve dudak hatlarındaki derin gölgeler daha az fark edilir olacaktır. Dudak çizgilerinizin olabildiğince düzelmesini istediğiniz bir günde, fiziksel olarak pul pul dökün ve Instantly Luminous Multi-Action Serum’u uygulayın. Eksfoliyasyon için seçenekleriniz var:

dudak çizgileri için peeling peelingidudak hatları için en iyi yüz yıkama

Kolajen yenilenmesiyle dudak çizgileriyle savaşmak için en iyi bileşenler retinol ve glikolik asittir.

Bu güçlü kolajen indükleyiciler, dudak çizgilerini tersine çevirme söz konusu olduğunda pul pul dökülme ve hyaluronik asitten daha yavaş çalışır. Bu inatçı sorunla savaşmak için hala önemli bir uzun vadeli cilt bakım stratejisidir. Bunları genellikle yatmadan önce birlikte kullanmanızı öneririm.

Dudak çizgileriyle savaşmak için yatmadan önce cilt bakımı tedavisi:

benimkini kullan Retinol Kırışıklık Karşıtı Gece Kremi geceleri ve üstüne Glikolik Asit Yüz Kremi Cildiniz hassas değilse. Profesyonel glikolik asit ürünlerindeki asit pH’ı hassas cildi tahriş edebileceğinden, hassas ciltlerin sadece Retinol ile yapışması gerekebilir. Her zaman bu ürünlerin daha düşük konsantrasyonlarıyla başlayın ve zamanla cildinizin izin verdiği en yüksek konsantrasyona kadar çalışın.

dudak çizgileriyle savaşmak için en iyi retinoldudak çizgileriyle savaşmak için en iyi cilt bakım ürünü

Profesyonel formülasyonlarda yüksek konsantrasyonda mevcut olduklarında bu bileşenlerin hem kolajeni uyarmaya yardımcı olduğunu hem de kimyasal pul pul dökülme ile perioral cilt dokusunu ve tonunu aydınlatacağını bilin. Bu son fayda hızla gerçekleşir.

Günlük güneş koruması dudak çizgilerini önlemeye yardımcı olur.

Cildiniz, yaşamınız boyunca öncelikle güneşe maruz kalmaktan dolayı incelir. Yüzünüzün dinamik perioral bölgesinde bile, yüzdeki kırışıklıklarınızın %80’e kadarı güneşten kaynaklanır. Günlük geniş spektrumlu güneş koruyucu kullanarak ek cilt incelmesini önleyin. Onsuz dışarı çıkmayın!

dudak hatları için saf mineral güneş kremleri

En iyi yüz güneş koruması, her gün mineral çinko oksit geniş spektrumlu SPF 30+ güneş koruyucu kullanmaktan gelir.

Önerdiğim ve kullandığım en gelişmiş mineral çinko oksit güneş kremlerini görmek için buraya tıklayın.

Makyaj yapıyorsanız, UV ışınlarının daha fazla dağılması için üstüne saf mineral makyaj tozu sürün. Güneş kremi diyemeyiz ama güneş kreminizin daha iyi çalışmasına yardımcı olur.

Hepsini bir araya getirmek: Dermatologun Dudak Çizgileriyle Mücadele Eden Cilt Bakım Rutini

dudak çizgilerini tedavi etmek için dermatolog tavsiyesi

Dudak çizgilerine her açıdan hitap eden birkaç seçenek sundum. Cildinizi fiziksel ve kimyasal olarak eksfoliye eden, kolajen yenilenmesini teşvik eden, dudak çizgilerini anında iyileştirmek için cildi derinlemesine nemlendiren ve dolgunlaştıran bu ürün kombinasyonu ile dudak çizgileriyle mücadelede en iyi sonucu elde edersiniz, hepsi günlük geniş spektrumlu güneş koruyucu ile tamamlanır.

Bunu mantıklı olan katmanlı bir Tam Cilt Bakımı haline getirin.

  Dudak çizgileriyle savaşmak için en iyi cilt bakımı

  TEMİZLE ve nazikçe pul pul dökün Üç Etkili Eksfoliyasyon Temizleyici günlük. Haftada iki kez cildinize daha derin bir peeling yapın. Bambu ve Kil Termal Eksfoliyasyon Ovması bensabahları perioral bölgeyi gerçekten aydınlatmak istediğinizde.

  DOĞRU kullanarak sabahları dudak çizgilerini derinlemesine nemlendirerek Anında Aydınlık Çok Etkili Serum.

  Geceleri uygulayın Retinol Kırışıklık Karşıtı Gece Kremi yıkandıktan hemen sonra. ile üst Glikolik Asit Yüz Kremi Toleranslı bir cildiniz varsa.

  HİDRAT benim gibi en sevdiğin nemlendiriciyi uygulayarak Günlük Yüz Kremi.

  KORUMAK Cilt tipinize uygun geniş spektrumlu bir SPF 30+ çinko oksit güneş koruyucu ile dudak hattı mücadele ürünlerinizi tamamlayarak. Makyaj yapıyorsanız üstüne mineral makyaj tozu uygulayın.

  Dudak Çizgileriyle Mücadelede Cilt Bakımında Sonuç:

  Dudak çizgileri inatçıdır, yaygındır ve onları önlemek ve tersine çevirmek istiyorsanız güçlü bir cilt bakımı rutini gerektirir. Dudak çizgilerine neden olan en önemli unsurları ele alan katmanlı bir cilt bakım rutini oluşturmak size en iyi sonuçları verecektir. Dudak çizgisini tedavi etmek için kozmetik prosedürler de düşünüyor olsanız bile bu önemlidir.

Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu