Cilt BakımıCilt SorunlarıEpilasyonMakyajSağlıkVücut BakımıYaşam

En İyi Kış Güneş Kremleri

En iyi kış güneş kremlerinin UVA’yı iyi engellemesi gerekir. Evet, cildinizi UVB’den de korumaları gerekir, ancak kış güneşi tamamen UVA ile ilgilidir. Görünür ışık için koruma ekleyin ve kışın serbest radikal cilt hasarına karşı mükemmel korumaya sahip olun.

Kış aylarında kullanmak için en iyi SPF nedir?

Kışın kullanmak için en iyi SPF

 1. ‘Geniş Spektrum’ olarak etiketlendi
 2. 30 ila 50 arasında bir SPF’ye sahiptir.

‘Geniş spektrum’ terimi size bir güneş kreminin UVA’dan iyi koruduğunu söyler.

SSS: UVA ışınlarının UVB ışınlarından daha uzun dalga boyları vardır ve bu onların cildinize daha derinden nüfuz etmelerini sağlar. Dermis adı verilen bu katman, kolajen üreten hücrelerin (fibroblastlar olarak adlandırılır) ve ürettikleri kolajen ipliklerinin bulunduğu yerdir. Kolajen, cildinizin sağlıklı, güçlü ve genç olması için ihtiyaç duyduğu yapısal desteği ve gücü yaratır – bu çok değerli!

Cildinizin dermisinde UV hasarı olmasını istemezsiniz çünkü bu cildinizi inceltir ve krep gibi cilde ve kırışıklıklara yol açar. Cildinizi yılda 365 gün UVA ışınlarından koruyun. Doktor Bailey

Benim Şeffaf Mukavemetli Saf Fiziksel Güneş Koruyucular hem UVA hem de UVB için en iyi geniş spektrumlu UV korumasını sağlayan çinko oksit bazlı güneş kremleridir; Hem kış hem de yaz güneşi için en yüksek kalitede güvenilir koruma. Güneş koruyucularımdan ikisi, cihazlardan gelen mavi ışık da dahil olmak üzere görünür ışık koruması için demir oksit ile formüle edilmiştir.

Kış güneşinden gelen UVA ışınları ciltte foto hasara nasıl neden olur?

UVA nedeniyle dermiste kollajen azalır

UVA’nın dermal fibroblastlara zarar verdiği ve kollajen sentezinin baskılanmasına neden olduğu bilinmektedir. UVA ışınları ayrıca, mevcut kolajeni parçalayarak ince, buruşuk ve kırışık bir cilde yol açan kolajen yıkımının matris metalloproteinaz kademesini başlatır.

UVA cilt pigment problemlerini daha da kötüleştirir

UVA ışınları melazma, güneş lekeleri ve akne izlerinin postinflamatuar hiperpigmentasyonu (PIH) gibi hem uzun hem de kısa vadeli pigment cilt problemlerini tetikleyebilir.

UVA, cildinizin önemli bağışıklık koruma hücrelerini bastırır

Son olarak UVA, tıpkı UVB’nin yaptığı gibi cildinizin bağışıklık sistemini baskılar. Cildinizin bağışıklık sisteminin cildinizi sağlıklı tutmak için her zaman çalışmasını istiyorsunuz.

SSS: UVA ışınları cildinizde D vitamini üretmez!

Hayır, UVA cildinizde D vitamini üretimini uyarmaz. D vitamini üretimi ise bir tek UVB tarafından uyarılır. Birinin kışın güneş kremi kullanmamak için bunu bahane ettiğini duyduğunuzda, bunun doğru olmadığını anlayacaksınız.

SSS: UVA çoğu pencere camından geçer.

UVB ışınları camdan geçmez ama UVA geçer. UVA filtreleme pencere teknolojisi mevcuttur, ancak pencerelerinizin bu teknolojiyle yapıldığını özellikle bilmiyorsanız, UVA’nın doğrudan camdan geldiğini varsaymak en iyisidir. Buna arabanızdaki yan camlar da dahildir.

Sonuç olarak, kışın UVA ışınları bol ve cildiniz için zararlıdır. Evet, kışın güneş ışınları iyi geliyor ama cildinizin UVA güneş korumalı olmasını istiyorsunuz.

Ama neden güneş kışın daha zayıf hissediyor?

Kış güneşi daha az ‘zayıf’ hisseder çünkü daha az UVB vardır, güneş ışığı olarak emilen UV ışını Dünya’nın atmosferinden ve ozondan geçer.

kışın güneş uva'ya zarar veren ışınlarSSS: Kışın güneş Güney Yarım Küre’dedir ve Kuzey Yarım Küre’de cildinize olan yolculuğu daha uzun ve teğettir. Ozonda teğetsel yolculuk sırasında UVB’nin çoğu emilir. Buna karşılık, UVA, Dünya’nın ozon ve atmosferi tarafından kayda değer ölçüde emilmez. Bu nedenle, UVA esasen kışın da yazın olduğu kadar yoğundur. Güneş koruyucunuzun UVA’yı iyi engellemesi gerekir. UVA koruması için çinko oksiti tercih ediyorum ve geniş spektrumlu koruma için mineral çinko oksit güneş kremlerini öneriyorum.

Kış güneş kreminiz, geniş spektrumlu güneş koruması için yüksek konsantrasyonda çinko oksit içermelidir. – Doktor B

Kışın demir oksit ile mavi ve kırmızı ışık dahil görünür ışığı engelleyin

ekranlardan mavi ışık cilt hasarı

Görünür ışık (400–700nm) UV ışığı değildir, aynı zamanda ciltte hasara da neden olur. Güneş radyasyonunun %45’i görünür ışıktır. Artık cilt pigment problemlerini daha da kötüleştirebileceğini ve cilde zarar veren serbest radikaller üretebileceğini biliyoruz. Mavi ışık, görünür ışık spektrumunun bir parçasıdır ve özellikle akıllı telefonlardan ve bilgisayar ekranlarından maruz kalırız. Mavi ışığın serbest radikal cilt hasarına neden olduğu ve cilt pigment sorunlarına katkıda bulunduğu bilinmektedir.

Görünür ışık spektrumundaki mavi ışıktan cildinizi nasıl korursunuz?

Mineral makyajda ve şimdi bazı güneş kremlerinde yaygın olarak bulunan bir mineral olan demir oksit, cildinizi görünür ışıktan korumanın en iyi yoludur.

mavi ışık için güneş kremi

İşin püf noktası, bir üründe ne kadar demir oksit olduğunu bulmaktır. Güneşten koruyuculardaki demir oksit miktarı tescillidir, bu nedenle makyaj veya güneş koruyucu ürünlerinizde etiketli görmeyi beklemeyin. %3,2 veya daha yüksek bir demir oksit konsantrasyonu istiyorsunuz. Benim Şeffaf Mukavemet Saf Fiziksel SPF 50 Yenileme Toz Güneş Koruyucu gerekli %3,2 demir okside sahiptir. Sıvı veya krem ​​güneş koruyucunuzun üzerine sürmenizi tavsiye ederim.

My Sheer Strength Powder Sunscreen’in içinde %3.2’den fazla demir oksit var. Cildimi görünür ışık hasarından korumak için her gün yüz güneş kremimi bununla dolduruyorum. Bu numara aynı zamanda mineral krem ​​veya sıvı güneş kremlerinden gelen beyazlığı daha koyu cilt tonlarında renklendirmeye yardımcı olur. – Dr.

Ek antioksidanlarla güçlendirilmiş güneş kremleri giymek kışın iyi bir fikirdir.

İş için bol miktarda antioksidan mevcut olduğunda serbest radikaller nötralize edilir. Antioksidanlar eklenmiş güneş kremleri iyi bir nedenle trend oluyor; UV cilt hasarını azaltmaya yardımcı olduklarına dair kanıtlar artıyor. Benim Şeffaf Mukavemetli Saf Fiziksel Güneş Koruyucular hepsi, E, C vitaminleri ve yeşil çay dahil olmak üzere UV cilt hasarıyla savaşmak için bilimsel olarak kanıtlanmış en iyi antioksidanlarla zenginleştirilmiştir. Phyllanthus emblca meyve özü, ubiquinone (Koenzim Q-10) ve resveratrol dahil olmak üzere daha da fazla antioksidanla doludurlar.

En iyi kış güneş kremi nasıl seçilir

UV koruması için en iyi kış güneş kremi

benim tavsiye ederim Şeffaf Mukavemet Saf Fiziksel Sıvı SPF 50+ Güneş Koruyucu renkli bir ürün istemeyenler için eller, boyun, göğüs ve günlük yüz bakımı için. Faydalar:

 • 4 onsluk cömert bir şişede gelir,
 • Cildiniz yağlı olsa bile cilt üzerinde hafiftir,
 • komedojenik değildir.
En iyi kış güneş kremleri Sheer Strength Geniş Spektrum Renkli

Şeffaf Mukavemet Saf Fiziksel Mat Renkli SPF 30 Güneş Koruyucu Her gün yüzüme giydiğim şey çünkü renklendirmeyi seviyorum. Faydalar:

 • renklendirme cilt kusurlarını yumuşatır ve bir miktar demir oksit sağlar (tam %3,2 olmasa da),
 • mat taban, parlamayla savaşmak için yağı ve teri emer,
 • yağlı ciltler için bile hafiftir ve aynı zamanda komedojenik değildir.

mavi ışık için güneş kremiYüz ve boyun güneş kremimi Şeffaf Mukavemet Saf Fiziksel SPF 50 Yenileme Tozu Görünür ve mavi ışıktan korumak için gereken ilave demir oksit için. Faydalar:

 • Demir oksit!
 • hareket halindeyken SPF yeniden uygulaması için kolay bir çözüm.
 • tüm cilt tonlarına karışan renklendirme teknolojisi.

Kış aylarında güneş kremi kullanmanın neden önemli olduğuna dair alt satır:

UVA cildiniz için korkunçtur ve kışın da yazın olduğu kadar güçlüdür. Cildinizin yılda 365 gün UVA’dan iyi korunmasını istiyorsunuz – kışın bile!

Kuru kış cildi için dermatologların önerdiği bazı güneş koruyucu maddeler nelerdir?

en iyi kış güneş kremi

Kuru cilt, Trans Epidermal Su Kaybını (TEWL) önleyen tıkayıcı bileşenlerden yararlanır. Tıkayıcı bileşenler arasında yağlar ve dimetikon gibi siloksanlar bulunur. Karite yağı, seramidler, fosfolipidler, skualen ve gliserin gibi diğer cilt bariyerini yenileyen bileşenler, cildinizin içinde su tutmaya yardımcı olur.

Yağlı ciltler için iyi çalışan bazı güneş koruyucu maddeler nelerdir?

Dimetikon gibi siloksanlar da yağlı ciltler için harika bileşenlerdir çünkü ciltte hafiflik hissederler. Gün boyunca yağı emmeye yardımcı olan matlaştırıcı güneş kremlerinde arayın.

Dermatologun Kış İçin Bütünsel Komple Cilt Bakım Rutini

bütünsel Komple Cilt Bakım Rutini

En iyi sonuçlar için her zaman bütünsel bir Eksiksiz Cilt Bakım Rutini kullanmanızı tavsiye ederim. Bu, temizleme, düzeltme, nemlendirme ve koruma (güneş kreminiz) olmak üzere 4 temel adımı içerir. Bu, her mevsimde cildiniz için eninde sonunda doğru seviyede su bağlayıcı içerik ve tıkayıcı ayarladığınız ürün olan nemlendiricinizin üzerine güneş kremi sürmenizi önerdiğim anlamına geliyor. Benim Komple Cilt Bakım Kiti yılın 365 günü mükemmel olan bütünsel bir Eksiksiz Cilt Bakım Rutini için harika bir başlangıç ​​noktasıdır. En popüler yüz temizleyicimiz olan Yeşil Çay Antioksidan Cilt Terapisini, cildinizin kuru veya yağlı cilt olmasına bağlı olarak iki yüz nemlendiricimden birini ve Sheer Strength Liquid veya Matte Tinted Sunscreens arasında seçim yapmayı içerir. Sonuç olarak, cilt bakımınız hakkında bütünsel olarak düşünmenizi tavsiye ederim ve bu kit harika bir başlangıç ​​noktasıdır – cildinize iyi bakan uyumlu ürünler.

Kış İçin Komple Cilt Bakım Rutini

Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu