Cilt BakımıCilt SorunlarıEpilasyonMakyajSağlıkVücut BakımıYaşam

Eskişehir’de Botoks(Botox) Uygulaması | Estetik Haber

 

Botox bir tür nörotoksindir. Bu nörotoksin, laboratuvar ortamında, protein kaynaklı bir bakteriden elde edilmektedir. Kısacası botoks, sanılanın aksine bir zehir değildir. Uzun yıllar boyunca göz tedavilerinde kullanılan botoks, estetik kaygıları tedavi etmek amacı ile de kullanılmaktadır. Botoks, kırışıklık, çizgi, elastin kaybına bağlı yaşanan gevşeme ve aşırı terleme problemlerinin çözümünde kullanılmaktadır. Botoks en pratik cilt gençleştirme işlemlerindendir ve deri altında kollajen, elastin ağlarını da destekleyerek daha parlak ve ışıltılı bir cilt elde edilmesine de yardımcı olur.

Botoks, yaşlanma ve dış etkilerden etkilenme, mimik kullanma, yapısal özellikler sonucunda yaşanan kırışıklık, mimik çizgisi, aşırı terleme gibi problemlerin çözümü için,

– Yüz ( alın, yanaklar, göz çevresi, dudak çevresi, burun ucu ve çevresi)
– Boyun
– Dekolte
– El, avuç içi
– Kol altı
– Ayak gibi bölgelerde oldukça sık uygulanan bir tedavidir.

Bakınız : Botoks eskişehir

Botox, ince iğnelere sahip olan enjeksiyonlar ile lokal anestezi eşliğinde yapılmaktadır. Alanında uzman olan doktorlara yaptırılması gereken botoks işlemleri en pratik cilt gençleştirme işlemleridir. Yapıldığı andan itibaren etki etmeye başlayan ve 4 gün içinde nihayi sonuçları gözlenebilen botox etkisi ortalama 5 ay kalıcıdır. Etkisi hafifleyen botox işlemi tekrarlanabilir. İkinci ve üçüncü sefer yapılan işlemelerde kalıcılık süresi daha uzun olabilir.

Söz konusu estetik tedavinin etki mekanizması ise problemli sinir ve kasların deri ile iletişimini 5 ay süre ile bloke etmesine dayanmaktadır. Uygun dozda ve doğru uygulama ile yapılan işlemlerde sonuçlar oldukça başarılıdır. Söz konusu estetik tedavide kalıcı yan etkiler söz konusu değildir. Enjeksiyona bağlı olarak hafif kızarıklık ve şişlikler söz konusu olabilir. Fakat uygulama esnasında ve sonrasında yapılan soğuk uygulaması ve koruyucu krem sürülmesi ile gün içinde yan etkiler hafifleyerek kaybolacaktır. Yaz kış fark etmeden her mevsimde yapılabilen bu estetik tedavi diğer pratik uygulamalar ile kombin edilerek gençlik görüntüsü desteklenebilir.

Detaylı bilgi için: Dr. Oğuz Uçar
Source link

Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu