Cilt BakımıCilt SorunlarıEpilasyonMakyajSağlıkVücut BakımıYaşam

Eskişehir’de Tek  Seansta Selülit Tedavisi

Selülitler özellikle hormonal değişim ve gelişim süreçlerinden hemen sonra oluşmaya ve kendisini belli etmeye başlayan deri altı yağ dokusu problemleridir. Bu problemler genellikle kadınlarda görülen ve kilo ayrımı yapmayan problemlerdir. Yani selülitler kilo problemi yaşamayan kadınlarda da sorun haline gelmektedir.

Selülit tedavisi pek çok farklı yöntem ile yapılabilmektedir.  Fakat selülit tedavilerinin çoğu seanslar halinde uygulanması ve sonuçlarının beklenmesi gereken uygulamalardır.

Fakat günümüz teknolojisi ve sağlık sektöründeki ilerlemeler ile tek seansta selülit tedavisi yapılması mümkündür. Bunun için tek seansta özel bir tedavi uygulanmaktadır.

Tek Seansta Selülit Tedavisi Nasıl Yapılır?

Rf kılıcı, diğer adıyla Rf kanülü ile hafif bir cerrahi işlem uygulanarak tek seansta selülit tedavi yapılabilmektedir.. Tedaviden önce kapsamlı bir muayene aşaması gereklidir. Muayenede selülitli bölgeler, selülitlerin derinliği ve yoğunluğu hangi noktalardan kanül ile girileceği rf kılıcınınn ilerletilme doğrultusu gibi belirlemeler yapılır ve tedavi planı çizilir.  Yapılacak olan tek seansta deri altına lokal anestezi içerikli bir svı deri altına enjekte edilir. Yapılan enjeksiyon hem anestezi sağlar hem de tedavi esnasında deri altı yağ dokuları  deforme edildikten sonra, yağların sıvılaşmasına yardımcı olur.  Kanüller ile belirlenen yerlerden kesiler noktasal kesiler açılarak selülitli alanda ilerlenir. Bu kanül tıpkı bir kılıç gibi ince uzun şekilde selülitler arasında ilerler. Selülit görüntüsnün yoğun olduğu yerlere ulaşıldığında da rf  enerjisi girinti – çıkıntı oluşturan yerlere verilir ve tıpkı bir kılıç görevi görerek buradaki bağları kopartılr. Kopan bağlar anında girinti çıkıntı görüntüsünü düzeltir ve tüm tümsekli deri yapısı eşitlenerek aynı seviyeye gwlir selülitler kamufle edilir. Diğer yandan da rf ve sıvı tedavisi ile sıvılaşan yağlar vücuttan atılarak bölgesel incelme ve sıkılaşma sağlanır. Kısacası Rf kılıcı tek bir seansta birden fazla olumlu sonuç elde edilen mucizevi bir selülit tedavisidir.

Maya Clinic: Tek Seansta Selülit Tedavisi
Source link

Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu