Cilt BakımıCilt SorunlarıEpilasyonMakyajSağlıkVücut BakımıYaşam

Esrar Turkiyede yasal mı olacak?

New York eyalet siyasetçileri, eğlence ve dinlenme amaçlı esrar kullanımını yasallaştırdı.

New York eyalet Valisi Cuomo ile eyalet başkenti Albanny milletvekilleri arasında yapılan anlaşmaya göre, Esrar Kontrol Kurulu tarafından kontrol edilen yeni bir Esrar Yönetim Ofisi oluşturulmasını zorunlu kılıyor. Anlaşma gereğince, 21 yaş üstündekilerin kendi evlerinde esrar yetiştirmesine izin verilerek, eyalet ve vergi geliri için perakende satışlara vergi konulacak.

Söz konusu yasanın, ülkede on binlerce yeni iş yaratması ve en büyük potansiyele sahip pazarlarından biri haline gelmesi bekleniyor.

New York Times’ın aktardığına göre, esrarın yasallaşmasıyla birlikte, “Siyah ve İspanyolların düşük düzeyli esrar suçlamalarıyla beyazlardan çok daha sık tutuklandığını gören asil orantısız polislik faaliyetlerine” son vereceği umuluyor.

Times tarafından paylaşılan diğer bir ayrıntı ise, “Anlaşmanın uyuşturucunun teslimine izin vereceğini ve alkol olmasa bile esrarın tüketilebileceği kulüp benzeri salonlara veya tüketim yerlerine izin vereceğini” öne sürüyor.

New York’ta eğlence amaçlı marihuanayı yasallaştırma mevzuatı, bir kişinin kişisel kullanım için evde, içeride veya dışarıda altı adede kadar kenevir bitkisi yetiştirmesine de izin veriyor.

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için.

Peki bu konuda Türkiye nasıl adım atacak?

Bekleyip göreceğiz.

Sorularınızı yoruma bırakın

Sağlıklı günler dilerim

Cilt ve sağlık..


Source link

Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu