Cilt BakımıCilt SorunlarıEpilasyonMakyajSağlıkVücut BakımıYaşam

Evlilik öncesi hangi estetik uygulamalar yapılabilir?

Evlilik günü, kadın ve erkek için hayatlarında en güzel görünmek istedikleri özel günlerin başında gelir. Evlenecek gençler de bu mutlu günlerine her yönüyle iddialı hazırlanıp, gelinlik ve smokinlerin içinde güzel görünmek ve düğün fotoğraflarında en güzel pozları verebilmek için hiçbir fedakarlıktan kaçınmazlar. Ama bu özel güne hazırlık adım adım olur. Yapılacak cerrahi işlemlerin düğün tarihinden en geç 2 ay, daha küçük işlemlerin 1 ay ,epilasyonun 2 hafta ve cilt bakımının 3-4 gün önce tamamlanması uygun olur.

Burun estetiği

Este Klinik’den Op.Dr. Yakup Avşar, evlilik öncesinde burun estetiğinin, yüzün ortasında ve yüze bakıldığında ilk göze çarpması nedeniyle gelin ve damat tarafından en fazla tercih edilen operasyon olduğunu belirtiyor. Canlı bakışların yakalanması ve gelin makyajının kalıcılığını sağlaması açısından da yüze yağ enjeksiyonunun, gelin adaylarının en fazla tercih ettiği minik cerrahi işlemler sırasında ilk sırada yer aldığını da vurguluyor.

Kulak estetiği

Bu özel günde, genellikle gelin adayları daha çok saçını topuz yapmayı, damat adayları da bu özel günde kısa ancak gür saçı tercih ediyorlar. Ancak kepçe kulak denilen kulaklardaki açıklığın fazla olduğu bazı kişilerde düğün öncesi yapılacak cerrahi operasyonun ilk sırasında kulak estetiği geliyor.

Göğüs estetiği

Gelinlik modellerinde göğüs dekoltesinin ayrı bir önemi vardır. İstenilen gelinliği rahatça taşıyabilmek için meme estetiğine de gelinler rağbet ediyor. Özellikle straplez modelli gelinlik için, meme hacmi yeterli olmayanlarda meme protezleri ile memeler büyütülüyor. Memelerin sarkık olması durumunda ise; meme dikleştirme ve toparlama operasyonları yapılabiliyor.

Jinekomasti dediğimiz erkek memelerindeki büyüme durumu birçok genç erkekte balayı süreci için sıkıntı yaratıcı olabilir. Erkeklerde de göğüs estetiği en sık tercih edilen operasyonlardan…

Saç ekimi

Saç problemi yaşayan genç erkekler arasında da, saç ekimi düğün öncesi planlanan girişimlerden sayılabilir. Saç ekimi planlayan damat adayların da bunu en erken zamanda düğünden ortalama 6 ay önce yaptırmış olmaları idealdir.

Genital estetik

Genç bayanlarda düğün öncesi en çok tercih edilen operasyonlardan biri de genital estetik. Özellikle labia minora dediğimiz iç dudakların büyük ve sarkık olması hem estetiği, hem hijyeni hem de cinsel hayatı olumsuz etkiliyor. Küçük cerrahi işlemle bu durumun kızlık zarına da zarar vermeden düzeltilebilir olması kişiyi, fiziki ve ruhsal açıdan son derece mutlu kılıyor.

Botoks uygulamaları

Yüzdeki kırışıklara karşı botoks uygulamasının düğün tarihinden 10 gün önce yapılması uygun olur. Botoksun kırışıklık tedavisindeki kullanımı dışında alın, koltuk altı, avuç içi ve ayak tabanındaki aşırı terlemeye engel olması da gelin ve damat adaylarının son zamanlarda tercih ettiği cerrahisiz bir işlemdir.

Liposuction

Özellikle bölgesel yağlanma şikayeti olan gelin ve damatlara, operasyon listesinde en hızlı ve net sonuç için, liposuction tavsiye ediliyor.

Epilasyon

Erkek ve kadında hijyen ve estetiğin ilk şartı olan tüysüz görünüm için, yaz aylarında epilasyon işleminde Q-swich Nd-YAG lazerler tercih edilmelidir. Uygun zaman ve uygun sistemle yapılmayan lazer sonrası hastalarda lekelenme gibi kötü sonuçlar görülebilir.
Özetle, burun, kulak, meme, yağ aldırma, genital estetik gibi cerrahi işlemlerin en fazla 1,5-2 ay önce yapılması, yağ enjeksiyonun 1 ay önce yapılmış olması olumlu sonuçlar sağlayacaktır.

Op.Dr. Yakup AVŞAR
Este Klinik: 0212 270 09 93


Source link

Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu