Cilt BakımıCilt SorunlarıEpilasyonMakyajSağlıkVücut BakımıYaşam

Güneşten Koruyucularda Bulunan Benzen Kanserojen

Bazı lösemi ve lenfomalar ve diğer önemli sağlık sorunları (özellikle çocuklarda) ile bağlantılı bir kanserojen olan benzen, son zamanlarda çok sayıda güneş kreminde tespit edilmiştir. Bu endişe verici vahiy, yaz sezonunun gayri resmi başlangıcına işaret eden Anma Günü Hafta Sonu’ndan hemen önce duyuruldu. Bu yıl güneşten korunma stratejimizi planlarken hepimiz için kafa karışıklığı yaratıyor.

Güneş kremi hikayesindeki benzen hakkında hemen yanıtlamanız gereken 3 önemli soru var:

 1. Hangi güneş kremleri benzen içerir?

 2. Güneşten koruyucu ürünlerde neden benzen ilk sırada yer alır?

 3. Kendinizi ve ailenizi hem güneşten hem de bu kanserojen maddeden korumak için ne yapmalısınız?

Hangi güneş kremleri kansere neden olan kimyasal benzen içerir?

Ürünleri tüketici güvenliği açısından test eden bir ilaç laboratuvarı olan Valisure, 78 güneş kremi ve güneş sonrası bakım ürününün benzen ile kontamine olduğunu buldu. Benzen seviyeleri düşük ile çok arasında değişiyordu. çok yüksek.

Doğal olmaya çalışan ve güvenlik taahhüdü olan markalar da dahil olmak üzere birçok tanıdık ve popüler markanın benzen kontamine olarak listelendiğini göreceksiniz. Bu markaların tüm güneş koruyucu ürünleri kontamine olmamıştır, bu nedenle bir markayı reddetmek sizi mutlaka güvende tutmayacaktır.

Bu benzen kontaminasyonu sorunu önemlidir, çünkü benzenin insan derisi tarafından emildiği bilinmektedir, güçlü bir kanserojendir ve bir cilt bakım ürününde hiçbir miktarda benzen kabul edilemez. Ayrıca yutma (dudak güneş kremini düşünün), soluma (sprey güneş kremi) ve göz teması (ter veya yüzmeden gözlere giren güneş kremi) ile emilir.

Benzen, kişisel bakım ürünlerinde tamamen yasaklanmış değildir. Valisure, faydaların risklerinden daha ağır bastığı bir ilacın üretimi için gerekli olduğunda FDA’nın ürünlerde benzen varlığına izin verdiğini belirtiyor. FDA’ya dilekçelerinde şunu belirtiyorlar:

FDA şu anda bu bileşiğin yüksek tehlikesini kabul etmekte ve kabul edilemez toksisiteleri nedeniyle ilaç maddelerinin, yardımcı maddelerin ve ilaç ürünlerinin üretiminde kullanılmaması gereken bir “Sınıf 1 çözücü” olarak listelemektedir. önemli bir terapötik ilerlemeye sahip bir ilaç ürünü üretmek için kaçınılmazsa, seviyeleri sınırlandırılmalıdır” ve
benzen, bu kılavuz kapsamında milyonda 2 kısım (“ppm”) ile sınırlandırılmıştır. Valisure tarafından test edilen güneşten koruyucu ürünlerin çoğu, saptanabilir düzeyde benzen içermediğinden, bunların üretimi için benzen kullanımının kaçınılmaz olduğu görülmemektedir ve bu ürünlerin uzun geçmişi ve yaygın kullanımı göz önüne alındığında, şu anda bunların geçerli olduğu da görülmemektedir. önemli bir terapötik ilerleme; bu nedenle, herhangi bir önemli benzen tespiti kabul edilemez olarak kabul edilmelidir.

İyi dedin!

Benzen içeren listede olup olmadığını görmek için güneş kreminizi nasıl kontrol edersiniz

Benzen içeren güneş kremlerinin listesini görmek için buraya tıklayın.

12-15. sayfalara ilerleyin.

Test edilen 294 güneş kreminden hangisinin benzen içermediğini görmek için buraya tıklayın.

Tüm güneş kremleri henüz test edilmedi ve testler devam ederken daha fazla sürpriz ve çarpıcı hayal kırıklıkları bekliyorum. Benzen içeren güneş kremlerinden veya güneş sonrası ürünlerinden birine sahipseniz, Valisure’deki imha yönergelerine bakın.

Güneş kremlerinde neden benzen var?

Benzen gibi kirleticiler, başlangıçta bir cilt bakımı üretim laboratuvarı veya tesisi tarafından sağlanan bileşenlerde görünür şekilde mevcuttur. Benzen, endüstri tarafından en çok üretilen ve kullanılan kimyasallardan biridir ve kişisel bakım ürünleri oluşturmak için kullanılan hammaddelerin içinde bulunur,

Benzen, Amerika Birleşik Devletleri’nde en bol üretilen kimyasalların ilk 20’sinde yer almaktadır. Endüstride üretilen birçok kimyasalın ticari olarak önemli bir ara maddesidir.

İlginç bir şekilde, benzene günlük maruziyet nadir değildir ve esas olarak

 • önemli bir bileşeni olan sigara dumanı,

 • araba emisyonları da dahil olmak üzere fosil yakıt yakmanın bir yan ürünü,
 • benzin istasyonlarında benzinden buharlaşan dumanlar ve
 • kullanılan bazı hammaddeler ve güneş kremleri gibi kişisel bakım ürünleri gibi birçok şeyi üretmek için kullanılan yaygın bir çözücüdür.

Valisure ayrıca güneş koruyucuda bulunan benzenin, ürün formülasyonundan sonra güneş koruyucu aktif maddelerin reaksiyonlarından oluşup oluşmadığını da test etti. Bu hipotez mantıklıdır çünkü aktif maddelerin bazıları yapısal olarak avobenzon, oksibenzon, oktisalat, oktinoksat, homosalat ve oktosilen gibi benzene benzer kimyasal yapılara sahiptir. Bu testte hiç benzen tespit edilmedi, bu da güneş kremlerindeki benzen kirliliğinin büyük olasılıkla laboratuvarlar tarafından üretilen güneş kremlerine giren ilk ham maddelerdeki kontaminasyondan kaynaklandığını varsaymama neden oldu. Araştırmalarımdan veya cilt bakım formülasyonu kimyagerleriyle konuştuğumda hangi bileşenlerin olduğunu bulamadım.

güneş kremi dermatoloğunda neden benzen var açıklıyor

Güneş kremlerinin ve güneş sonrası ürünlerin benzen kontaminasyonu, içerik tedarikinin bu kadar önemli olmasının nedenidir. – Dermatolog Dr. Cynthia Bailey

Laboratuvarımız, yalnızca kirletici içermeyen en yüksek dereceli saf bileşenleri tedarik etme konusunda son derece dikkatlidir. Kısayolları veya şansları kabul etmiyoruz. Tüm bileşenler USP standartlarını karşılar ve tedarikçilerimiz artık çözücü olarak benzen testi yapar. Laboratuvarımız ayrıca tedarikçi denetimlerimizin bir parçası olarak malzemeleri periyodik olarak test eder.

Ayrıca, kişisel bakım ürünlerinde de önemli bir risk oluşturduğundan, üretim ve paketleme sırasında ürünlere istenmeyen yan ürünlerin karışmamasını sağlamak için üretim sürecinde izler ve testler yaparız.

dermatolog tavsiye edilen güvenli güneş kremi

Ayrıca, Sheer Strength Pure Physical Güneş Koruyucularımız gibi farmasötik ürünlerimizdeki tüm bileşenler tıbbi sınıf ve saftır. Ürünlerin üretildikten ve depolandıktan sonra güvenli kalmasını sağlamak için üretimden sonra stabilite testi de yapılır.

Bu bakım seviyesi, görüntüleyebileceğiniz kadar maliyetlidir. Bu, fiyatların düşük olmadığı anlamına geliyor ve güvenliğe her şeyin üzerinde verdiğim yüksek değerle paralellik gösteriyor. Ben ve ailem ürünlerimi kullanıyoruz – ve özellikle diğer üreticiler tarafından yapılan diğer eğlenceli ve ucuz ürünleri kullanmıyoruz.

Tüm kariyerim boyunca, bu düzeyde özen gösterilmezse kişisel bakım ürünlerinin zararlı olabileceğini biliyordum ve gördüm. Güneş kremi bu sezonun konusu. Hormonları bozan ftalatlar ve diğer kimyasalların geçmişte mevsimlerin konusu olduğunu unutmayın. Gelecek sezon şüphesiz başka bir endişe verici keşif olacak.

Bence güneş kremindeki benzen kirliliği, gıda ve vitamin takviyeleri gibi kişisel bakım ürünlerinin, onları üreten işletmelere ve insanlara güvenmemizi gerektirdiği gerçeğini aydınlatıyor. Malzeme kaynağı ve üretim süreci, kirletici maddelere ve istenmeyen sonuçlara izin verir. Satın aldığımız işletmeleri ve kişileri dikkatle incelemeli, dikkatli ve tavizsiz olmayanları seçmeliyiz. O zaman bile garantisi yok. – Dermatolog, Cilt Sağlığı Uzmanı, Anne ve Tüketici Dr. Cynthia Bailey

Benzen/güneş kremi sorunu yeni ortaya çıkıyor. Valisure, 69 şirketten 294 parti güneş kremi test etti, ancak bu küçük bir yüzde. FDA tarafından ABD’de 11.000 güneş koruyucu ürünün piyasada olduğu tahmin edilmektedir. Bu, ‘takipte kalmamız’ gerektiği anlamına geliyor.

güneş kreminde benzen ile güneşten korunmak için ne yapmalısınız

Kendinizi ve ailenizi UV güneş hasarından korumak için ne yapmalısınız? ve bu yaz benzen mi?

UPF 50 giysi giyin ve açıkta kalan ve örtülmeyen az miktardaki cilde güvenilir bir çinko oksit mineral geniş spektrumlu güneş kremi uygulayın. Bunu her zaman tavsiye ettim çünkü akıllı olduğunu biliyorum. Benzen kirliliği sorunu bunu daha da belirgin hale getiriyor.

Geçen yıl, kimyasal güneş kremlerinin, özellikle geniş vücut yüzey alanlarına uygulandığında yüksek ve güvenli olmayan miktarlarda cilde emildiğini öğrendiğimizi hatırlayın. FDA, bu noktada yalnızca çinko oksit ve titanyum dioksitin güvenli güneş koruyucu aktif maddeler olarak kabul edilebileceğini söyledi. Güvendiğiniz bir kaynaktan mineral çinko oksit güneş kremi kullanın.

Ve lütfen, güneş korumasından vazgeçmeye kalkışmayın. UV ışınlarının cilt kanserine, kırışıklıklara, ciltte incelme ve kırılganlığa ve ciltte bağışıklık baskılanmasına neden olduğunu biliyoruz. Bu nedenle, güneşte maruz kalan ve korunmasız bir ciltle dolaşmak akıllıca bir seçim değildir.

Güneş kreminde benzen bulunduğuna göre dermatolog güneşten korunmayı önerdi

cildi güneşten nasıl korursunuz ve güneş kremindeki benzenden nasıl korunursunuz

Akıllı güneş koruması 4 adımı içerir:

 1. UV ışınlarını engelleyen giysilerle cildinizin büyük bir kısmını kaplamak,
 2. güvendiğiniz bir kaynaktan mineral çinko oksit güneş kremi uygulayın.
 3. bir şapka ile gölge yaratmak ve mümkün olduğunda gölgede olmak ve
 4. bronzlaşmayı önlemek için yeterli korumayı sürdürebilmeniz için güneşe maruz kalmanızın yoğunluğunu bilmek (çünkü bronzluk, UV kaynaklı DNA cilt hasarını gösterir.

Oluşturduğum bu güneşten korunma bilgi grafiğinin daha büyük ve okunması daha kolay bir versiyonu için buraya tıklayın. Lütfen paylaşmaktan çekinmeyin.

Ben güneşten bu şekilde koruyorum ve 16 aylık kıymetli torunum da dahil aileme önerdiğim şey bu.

Hangi güneş kremlerine güveneceğinizi nereden biliyorsunuz?

Tamamen değil. Valisure Citizens Dilekçesinde (bu belgenin 12 ve 13. sayfalarında) yer alan Tablo 2 ve 3’teki güneş kremlerinden kesinlikle kaçının.

Test ettikleri ve saptanabilir benzen içermeyen ürünler için Valisure Ek A’yı kontrol edin

Benzen içermeyenler listesindeki şirketlerin çoğunun aynı zamanda benzen kontaminasyon listesinde de olduğuna dikkat edin. Benzen içermeyenler listesinden,

66 farklı markadan 217 parti güneş kremi, ilk analizlerle açıktı. en az bir örnek.

Ama aynı zamanda benzen için pozitif test edilen ürün partilerinin raporunda da diyorlar ki,

Önemli partiden partiye değişkenlik tek bir şirkette bile gözlendi.

Test sürecinde partiden partiye değişiklik de vardı, bu yüzden bununla gerçekten işimiz bittiğinden ve henüz marka/ürün güvenliği hakkında sonuçlar çıkarmaya hazır olduğumuzdan emin değilim. Sanırım UPF 50 giysilerle veya bizi koruduğunu düşündüğümüz giysilerle örtünmemiz, gerçekten saygın laboratuvarlardan güvenilir güneş kremi kullanmamız ve gölge aramak ve gölge oluşturmak gibi güneşe karşı güvenli seçimler yapmamız gerekiyor.

Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu