Cilt BakımıCilt SorunlarıEpilasyonMakyajSağlıkVücut BakımıYaşam

İzmir’de Lazer Epilasyon Uygulaması | Estetik Haber

İzmir yer alan ve lazer epilasyon uygulaması yapan klinik için bu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Lazer epilasyon uygulaması ile ağrısız ve etkili epilasyon işlemi yapılabilmektedir. Lazer epilasyon uygulamasında lazer ışınları kullanılmakta ve kişinin ten rengi, kıl rengi ve tüy yoğunluğuna bağlı olarak farklı dalga boylarında lazer ışınları kullanılmaktadır. Lazer epilasyon uygulamasının çok fazla tercih edilme sebebi  en başta ağrısız bir işlem olmasıdır ve aynı zamanda kısa sürede uzun süre etkili sonuçlar ortaya çıkarılabilmektedir. Lazer epilasyon uygulamasının fiyatları hakkında detaylı bilgi için lütfen hekiminizden randevu alınız, uygulamanın fiyatı ve seans sayısı ten rengi, tüy yoğunluğu ve tüy rengine göre kişiden kişiye farklılık göstermektedir.

Bakınız : Lazer epilasyon izmir

Hedef bölge üzerine gönderilen tek dalga boylu lazer ışınları kıl köklerindeki renk veren melanin maddesi tarafından absorbe edildikten sonra ısıya dönüştürülür, bu oluşan ısı kıl köklerine zarar vererek kıl oluşumunu engeller. Lazer epilasyon uygulamasında kıl kökleri tahrip olduğu için, IPL gibi sistemlerden farklı olarak kalıcı epilasyon işlemi sağlanmış olur. Lazer ışınları doğrudan hedef bölgedeki melanine maddesine etki ettiği için diğer cilt hücrelerine herhangi bir zarar vermemektedir. Ayrıca lazer epilasyon uygulamasının kanıtlanmış bir yan etkisi görülmemektedir, sadece uygulama bölgesinde geçici olarak oluşan kızarıklık ve hafif yanma hissi oluşabilmektedir, uygulama sonrasındaki süreç içerisinde kısa sürede bu etkiler de ortadan kalkmaktadır.

Epilasyon işlemi amacıyla kullanılan en sık lazer sistemlerinden bazıları; Alexandrite, Nd:YAG ve Diyot lazer sistemleridir. Bu sistemler farklı dalga boylarında ışınlara sahip olup, uygulama yapılacak bölgedeki kıl yapısı ve hastanın ten renginin koyu ya da açık renk olmasına göre birbirlerine üstünlük sağlayabilir ve en başarılı sonuçlar ortaya çıkarılabilmektedir. Bu yazımızda izmir’de yer alan Ataseven Kliniği’ni referans gösterebiliriz. İzmir’de lazer epilasyon uygulaması yaptırmak isteyenler detaylı bilgiye ulaşabilmek için Op. Dr. Murat ATASEVEN web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Lazer epilasyon izmir hakkında detaylı bilgi için; Ataseven Klinik

 

 
Source link

Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu