Cilt BakımıCilt SorunlarıEpilasyonMakyajSağlıkVücut BakımıYaşam

Kış mevsiminin en yeni parfümleri

Baştan çıkarmak için: Yasemin
“Bu beyaz çiçek, toprak ve hafif baharatlı kokusuyla duygusal ve hatta biraz da ağır olabilir. Ayrıca her parfüme sıcaklık katıyor,” diyor parfüm uzmanı Rodrigo Flores-Roux. Araştırmacılara göre de odanıza ya da çarşaflarınıza yasemin kokusu sıkarak çok daha güzel bir uyku çekebilirsiniz.

Şaşırtıcı bir etki bırakmak için: Zambak
Parfüm uzmanı Mathilde Laurent “Çelişkileri ve zıtlıkları içeren zambak notalarına sahip bir parfüm farklı rollere bürünmeyei seven kadınlara göre,” diyor. Ortaçağ’da zambak, saflığın ve Meryem Ana’nın simgesiymiş. Fransa kralı tarafından arma olarak kabul edilmesi kullanımının yayılmasını sağlamış.

Klasik romantizm için: Gül
Tıpkı siyah küçük elbise gibi gül de zamansız bir kadınsılığa sahip. Çiçeğin temiz, hafif tatlı kokulu olması parfüm yapımında kullanılmasının en önemli nedeni. “Radikal kadınlara göre değil. Gül, romantik ve saf bir duygu veriyor ki bu da geleneksel kişiler için çok uygun,” diyor Rodrigo Flores-Roux.

Utanmaz bir seksapel için: Sümbülteber
Etkileyici, kendini belli eden, duygusal ve seksi. “Parfüm uzmanları bu hindistan cevizi gibi kremsi aromaya sahip beyaz çiçeği tarif etmek için bu sıfatları uygun buluyor,” diyor parfüm uzmanı Frédéric Malle. Dikkat çekmeyi seviyorsanız bu sizin çiçeğiniz olabilir.

Gizemli bir hava yaratmak için: Menekşe
Bu çiçek, parfümlerin içinde zaman zaman hafif ve pudramsı bazen de odunsu kokabiliyor. Yaprakları ise çimeni hatırlatan kokuya sahip. Retro bir koku arıyorsanız menekşe çiçeği olan parfümleri, daha topraksı kokuları seviyorsanız yapraklarını içerenleri tercih edin.

Spor ve sofistike bir koku için: Portakal Çiçeği
Hem taze hem de kadınsı bir koku mu istiyorsunuz? Bu çiçek tam size göre! ” Sanılanın aksine, portakal çiçeği çok yoğun bir narenciye kokusuna sahip değil,” diyor Carlos Benaim. Tüm beyaz çiçekler gibi onunda sert bir kokusu olsa da narin meyveli notası hafiflik veriyor.

Kış sezonunun en yeni parfümlerini görmek için tıklayın!


Source link

Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu