Cilt BakımıCilt SorunlarıEpilasyonMakyajSağlıkVücut BakımıYaşam

Mayıs Cilt Kanseri Farkındalık Ayı

Mayıs, güneşe hazırlanmanızı hatırlatan Cilt Kanseri Farkındalık Ayı. Güneş koruyucularınızın son kullanma tarihlerini kontrol ettiniz mi, eski güneş koruyucu giysilerinizi mi yoksa yıpranmış bir güneş şapkanızı mı değiştirmeniz gerekiyor? Cildinize baktınız mı? Son zamanlarda cilt kanseri taraması için tam bir cilt muayeneniz oldu mu?

Sezon için güneşten korunma malzemelerinizi ve stratejinizi belirlemenin zamanı geldi. Ayrıca dermatoloğunuzla sonbaharda cilt muayenesi randevusu almak için akıllıca bir zaman – evet, şimdi sonbahar için planlayın!

Kuzey Yarımküre’deki bizler için güneşli sıcak havalar önümüzde ve soğuk havalar geri gelene kadar şu andan itibaren bol bol dışarıda olacağız. Mayıs ayı hazırlanmak için doğru zamandır ve bir hatırlatma olarak Cilt Kanseri Farkındalık Ayı olarak belirlenmiştir. Ay tarafından rezerve edildi

Cilt Kanseri Farkındalık Ayı’nda kendiniz için yapmanız gereken üç önemli şey

Süresi dolmuş güneş kremi kullanabilir misin?

#1. Güneş koruyucularınızı kontrol edin

Güneş kremlerinizin son kullanma tarihi geçti mi?

Bu önemlidir, çünkü koruma tüpte veya şişede bozulur. Bu, özellikle aktif bileşenlerden herhangi birinin kimyasal UV filtreleri olması, yani bunların çinko oksit veya titanyum dioksit OLMAMASI durumunda geçerlidir. Bu kimyasal filtreler gerçekten kırılgandır ve çabuk bozulduğu bilinmektedir. Ayrıca, güneş kreminiz kötü koşullarda saklandıysa (kalın araba veya soğuk hava), değiştirmelisiniz.

Ben sadece çinko oksit güneş kremlerini öneriyorum ve her bahar Cilt Kanseri Farkındalık Ayı boyunca yeni bir güneş kremi ile tazelenmenizi öneriyorum. – Dermatolog Dr. Cynthia Bailey

Sevdiğiniz ürünler var mı?

görünmez çinko oksit dermatolog önerilen güneş kremleri

Yoksa güneş koruyucularınıza içerliyor musunuz? Ürünler daha iyi olmaya devam ediyor – berrak mineral güneş kremleri mevcut. Kendinizi renkli bir ürün veya yeniden uygulama için toz SPF gibi giymeyi sevdiğiniz bir güneş koruyucu ile şımartın. tüm kıyafetlerimi giymeyi seviyorum Şeffaf Mukavemetli Güneş Koruyucuları.

Suya dayanıklı güneş kreminiz olduğundan emin olun.

Yüzme, bahçe işleri ve sıcak terli günler için buna ihtiyacınız var. Suya dayanıklılık 40 dakika veya 80 dakika olarak derecelendirilmiştir. Güneşte yüzmek ve yoğun terlemek için 80 dakikalık bir güneş koruyucu ürüne ihtiyacınız var.

Dr. bailey'nin güneşten korunma ipuçları

Güneşten korunma güneş kremiyle bitmez! Güneşten koruyucu olmayan güneşten korunma araçlarınız var mı? – Dr.

Güneşten koruyucu giysilere ihtiyacınız var

Giysi, şapka, güneş gözlüğü, güneş eldiveni, yüzme gömleği ve daha fazlası gibi güneşten korunma ekipmanlarınızı kontrol edin. İlk stratejiniz olarak cildi kapatmanızı ve açıkta kalan ve örtülmemiş cilde güneş kremi sürmenizi öneririz. Bu akıllı güneş korumasıdır ve uzun vadede paradan tasarruf etmenizi sağlar.

Güneşten koruyucu giysiler ve şapkalar cildinizi güneş kreminden daha uzun süre korur ve dışarıdayken 2 saatte bir yeniden uygulanması gerekmez. Ama yine de yıpranırlar. Bunu koyduğumda öğrendim Algılama Yüzük Birkaç yıldır çokça giydiğim bir güneş koruyucu gömleğin cebinde UV ışınları kumaşa sızdı ve boncuklar renklendi. Kumaşı kişisel olarak incelemek için UV Detecto halkasını şu şekilde kullanıyorum:

Algılama Yüzük öğlen ekvatorda tam güneşte boncukların UV ışınlarını gösteren pastel renklere dönüşmesine neden olur

Dr. Bailey'nin algılama halkası

Detecto Ring öğle saatlerinde ekvatorda UPF 50 dereceli olmayan normal bir tişörtün gölgesinde tam güneşte. Boncuklar orta renktedir.

UPF için kumaşı test etmek için UV boncukları

Detecto Ring öğle saatlerinde ekvatorda tam güneşte UPF 50 dereceli gömlekle gölgelendi. Boncukların neredeyse hiç rengi yoktur.

UPF 50 gömlek altında UV dedektör halkası

UPF 50 gömleğinin altında boncukların nasıl daha az renklendiğini görün. Bu, 2009’da Coolibar’ı giymeye başlamadan önce yapıldı. Coolibar ile boncuklar daha da az renkleniyor.

Dermatolog UPF 50 güneş koruyucu giysi önerdi

sahip olmanızı tavsiye ederim:

  • iyi bir UPF 50 uzun kollu gömlek,
  • UPF 50 havalandırmalı gömlek,
  • UPF 50 boyun koruması (körüğü veya atkı gibi),
  • UPF 50 güneş eldivenleri.

UV ışınlarını bacaklarınızdan uzak tutmak için hafif UV koruyucu pantolonunuz olduğundan emin olun (inan bana, inciklerinizdeki cilt kanseri eğlenceli değil) ve yüzme gömleğiniz. Kucakta yüzmek için UPF 50 yüzme taytlarım bile var.

Dr. Cynthia Bailey Coolibar giyiyorGüneşten koruyucu giysilerimi Coolibar’dan sipariş ediyorum çünkü benzersiz UV engelleme teknolojisi elyafların içine yerleştirilmiş. Bunu paylaşmaktan hiçbir ‘bağlı’ fayda elde etmiyorum! Yıllardır ürünlerini test ediyorum ve kalitesine güveniyorum. Burada Sonoran Çölü’nde tam Coolibar’da yürüyüş yapıyorum, kendi UPF’m 50 Kova Şapka ve benim Sheer Strength Saf Fiziksel Sprey SPF 50 Güneş Koruyucu. göz alıcı?? Numara! Ama güneş yoğundu ve cildim tamamen güvendeydi.

Deneyimlerime göre Coolibar UPF koruması, tüm UPF giysileri arasında en uzun süre dayananıdır. Bu resimde giydiğim gömlek kıyafeti en az 2 yaşında ve hala iyi koruma sağlıyor. Coolibar kupon kodlarını çevrimiçi olarak kontrol edin veya dermatoloğunuzun ofisini arayın, genellikle içinde cömert bir kupon kodu bulunan bir Coolibar kataloğu bulunur.

UPF 50 güneş şapkasına ihtiyacınız var

Güneş şapkanızı giymek kolay ve rahat mı? Yorgun, huysuz ve değiştirilmesi gerekiyor mu?

dermatolog onaylı güneş şapkası upf 50

Unutmayın, bir dermatolog tarafından önerilen güneş şapkası 3 kriteri karşılamalıdır:

  1. Yetişkin bir yüzü korumak için 3-5 inçlik bir kenar.
  2. Boynunuzu ve kulaklarınızı korumak için 360 derecelik tam çevre ağzı. Top şapkaları dermatologların iş güvencesidir – o şapkalı kişinin siz olmasına izin vermeyin.
  3. UPF 50 fiberden yapılmış tam kafa derisi kapsama alanı.

UPF 50 test edilmiş ve derecelendirilmiş malzemeden yapılmış bir güneş şapkası almanızı öneririm. benim seviyorum UPF 50 Kova Şapka ve kendinize ‘evet’ diyebilmeniz için fiyatı düşük tutun.

UPF 50 güneş şemsiyesi kullandınız mı?

Yarattığı taşınabilir gölge için benimkini seviyorum. Şemsiyenin altı gerçekten çok daha serin ve inan bana, sıcak bir günde gölgeni paylaşarak arkadaş edineceksin.

dr bailey cilt bakımı polinezya'da güneş koruması

#2. Cilt Kanseri Farkındalık Ayı sırasında şimdi kendi kendinize bir cilt muayenesi yapın

Bir sonraki duşunuzdan sonra cildinizi aynada kontrol edin ve melanom için endişe verici olabilecek noktalar olup olmadığına bakın.

ABCDE hilesini kullanın ve şu özelliklere sahip noktaları arayın:

erken melanom resmi

Melanom görüntüsüne bakın ve ABCDE kriterlerini karşılaştırın. Köstebek büyüyordu ve ben onu, ele almak istediği farklı bir problem için muayene yaparken bir adamın uyluğunda buldum. Bu lekenin cilt kanseri olduğunu bilmiyordu! Melanom inceydi ve cildini incelememe izin vererek hayatını kurtardı.

A ASİMETRİ anlamına gelir: Kanserli olmayan benler genellikle daire ve ovaldir. Bir benin asimetrisi endişe vericidir.

B, BOARDER anlamına gelir: Kanserli olmayan benler genellikle keskin ve iyi tanımlanmış bir hatta yatılıya sahiptir. Benlere düzensiz veya bulanık yatılılar endişe vericidir.

C, RENK anlamına gelir: Kanserli olmayan benler genellikle eşit bir renge sahiptir. Bir benin içinde düzensiz dağılmış birden fazla renk endişe vericidir.

D ÇAP anlamına gelir: Kanserli olmayan benlerin çapı genellikle 6 mm’den küçüktür. Bu bir kurşun kalem silgisinin çapıdır. Daha büyük benler endişe vericidir.

E, EVRİM anlamına gelir: Kanserli olmayan benler genellikle fazla değişmez. Bir benin şekli, boyutu veya rengindeki değişim ve evrim endişe vericidir. Kaşıntılı, hassas, ağrılı ve hatta uzaklaşmak endişe verici değişikliklerdir.

ABCDE kriterlerine uyan bir ben bulursanız, bir dermatolog tarafından kontrol ettirin. Ayrıca çocuklarınızı ve partnerinizi duştan sonra muayene etmenizi tavsiye ederim.

Başkalarının Cilt Kanseri Farkındalık Ayı sırasında ciltlerini kontrol etmeyi hatırlamalarına yardımcı olmak için yukarıdaki ücretsiz ABCDE Cilt sınavı bilgi grafiğimi sosyal medyada paylaşın.

#3. Sonbahar tam cilt muayene randevunuzu şimdi alın!

cilt kanseri farkındalık ayı cilt muayenesi dr. şatonun dış avlusu

Evet, bu harika bir fikir. 35 yıllık dermatoloji uygulamamda, sonbaharda sürekli olarak daha fazla cilt kanseri görüyorum. Bence yaz UV kazaları, sonbaharda erken kanserler olarak ortaya çıkan habis hücre mutasyonlarına yol açıyor. Kanseri küçük yakalayın ve genellikle kolayca tedavi edilir. Randevu almak için hemen arayın. Dermatologunuzu görmenin ne kadar sürdüğünü fark ettiniz mi? Evet, sonbahar için şimdi arayın. Bu konuda bana güven.

Dermatolog Dr. Bailey’nin Cilt Kanseri Farkındalık Ayı İçin Güneşten Koruma Ürünleri

Güneşten korunmak için California dermatolog aletlerim var. Bunlar benim kişisel olarak kullandığım ve hastalarıma önerdiğim şeyler. UV maruziyetini izlemek için çok sevilen bir dizi mineral çinko oksit güneş kremi, şapka ve UV Detecto Ring’im var. Ayrıca güneş kremi uygulama miktarları da dahil olmak üzere korunduğunuzu bilmenize yardımcı olacak ücretsiz bir bilgi grafiğim var! Başkalarına yardım etmek için infografikleri sosyal medyada paylaşın.

SunSavvy Şehir Çevresinde Güneş Koruma Kiti günlük güneş koruması için

Algılama Yüzükleri herkes için eğlencelidir – UV’ye maruz kalma bilginizi test edin. Anahtarlığınızda saklayın.

Şeffaf Mukavemet Saf Fiziksel Çinko Oksit Güvenilir koruma için en iyi teknolojiden üretilmiş güneş kremleri.

Ücretsiz güneşten korunma bilgi grafiğimi sosyal medyada paylaşın, böylece herkes ‘dermatolog onaylı güneş koruması’ için ne kadar güneş kremi uygulanacağını bilsin.

Dr. Bailey'nin Güneşten Korunma Bilgi Grafiği

Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu