Cilt BakımıCilt SorunlarıEpilasyonMakyajSağlıkVücut BakımıYaşam

Mevsimsel Kış Aknesi Nasıl Önlenir

Doğru akne tedavisi cilt bakım ürünlerini kullanarak ve akneyi tetikleyen gıdalardan bir an önce kaçınarak mevsimsel kış sivilcelerini önleyin! Evet, hayal bile edemiyorsunuz – akne sorunları kışın yaza göre daha da kötüleşiyor ve hem erkekler hem de kadınlar için düşüyor. Massachusetts General Hospital’da yapılan bir tıbbi araştırma bunu doğruladı. Bu mevsimsel sivilce parlamasını önlemek ve durdurmak için şimdi adımlar atın.

Kışın neden sivilce çıkar?

Bunun neden olduğunu kesin olarak bilmiyoruz, ancak teoriler şunları içeriyor:

  1. Daha az dış mekan aktivitesi ve güneşe maruz kalma, artan cilt iltihabına neden olur.
  2. Daha büyük diyet akne tetikleyicileri, yüksek glisemik gıdalar (işlenmiş yüksek şekerli gıdalar ve unlu mamullerdeki rafine karbonhidratlar) ve süt gıdaları (kimseye yumurta akıtıyor??) dahil olmak üzere tatil sezonunda genellikle geleneksel ikramlar olarak yenir.

Sivilcelerim kışın neden bu kadar kötü?

Diyet tetikleyicilerinin yakınsaması, daha az dış mekan aktivitesi ve daha az UV güneşine maruz kalma muhtemelen bir rol oynamaktadır. Sivilcelerin kışın kötüleşmesini beklemenin ötesinde, bu mevsimsel sivilce alevlenmesini tam olarak neyin tetiklediğinden emin değiliz.

Stresin sivilceyi tetikleyebileceğini bir klinik çalışmadan biliyoruz, Birçok insan tatilleri stresli buluyor. Genellikle yıl sonu akademik sınavlarına denk gelir ve bunların öğrencilerde sivilceleri tetiklediği bilinmektedir. .

Akneye neden olan bakteri, mevsimsel kış sivilcesi olan kişilerin gözeneklerinde daha fazladır. Bu, daha az güneşe maruz kalma nedeniyle ciltte meydana gelen bağışıklık değişiklikleriyle ilgili olabilir – ya da anlamadığımız bir şey yüzünden olabilir.

Sebum kışın artmaz, ancak sivilceli gençler genellikle sivilcesi olmayan gençlerden daha fazla sebum üretimine sahiptir. Trans Epidermal Su Kaybı (TEWL) ile ölçülen cilt kuruluğu, aknesi olan ve olmayanlar için kışın daha kötüdür, bu da nemlendirici cildi önemli kılar – ve mevsimsel kış aknesi ile mücadele ediyorsanız sizin için zor!

Mevsimsel sivilceleri nasıl durdurabilirim?

Kış sivilcelerini nasıl durdurabilirim, en iyi tedavi

Mevsimsel kış akne parlamasını durdurmak için iyi bir akne tedavisi cilt bakımı rutini STAT başlatın; akne ilaçlarını kışın cilt kuruluğuyla savaşan bir rutinde kullanın. Benim Nihai Akne Çözümleri Kiti Akneyi hızlı bir şekilde durdurmak için en iyi akne tedavisi ilaçlarını akne dostu bir nemlendiriciyle birleştirir. Bu, dermatoloğa gitmeden profesyonel akne tedavisidir çünkü:

  • Benzoil peroksit, sivilce sorunu yaşayanlar için kışın daha fazla çoğaldığı bilinen bakterilere neden olan sivilceleri tedavi eder.

  • Maksimum güçte salisilik asit, gözeneklere derinlemesine nüfuz etmeye ve sivilcelere yol açan siyah noktaları parçalamaya yardımcı olur.

Bir dermatolog olarak sizin için işi yaptım ve rutini oluşturdum; bunlar uyumlu, sinerjik ve dermatolog onaylı, doğru dozda, hızlı sonuç almak için ilaçlı akne tedavisi ürünleridir. Reçetesiz iyileşemezsiniz. Ve kışın cilt kuruluğuna ve artan TEWL’ye hitap etmek için en iyi akne dostu yüz nemlendiricisini seçtim, böylece cildinizin kışın soğuk havalarında kurumaya ve tahriş olmaya karşı direnç göstermesini sağladım.

Kışın sivilceleri nasıl önleyebilirim?

Kış aknesini önlemek için “yukarıdakilerin tümü” yaklaşımını almanızı öneririm:

  1. Diyetle kış mevsiminde sivilce nasıl önlenir

    Doğru cilt bakımını kullanın – İşimi sizin için yaptım Nihai Akne Çözümleri Kiti.

  2. Süt ürünleri ve yüksek şekerli rafine karbonhidratlar gibi akneyi tetikleyen gıdalardan kaçının. O hamburger, patates kızartması ve milkshake üzerine meyve, çorba, güveç ve sebzeler gibi lezzetli yiyecekler alın!
  3. Akneyi önlemek için stresi azaltmaya çalışın. Evet, sınavları atlayamazsınız ama iyi bir gece uykusuna, yogaya veya doğada yürüyüşe zaman ayırmaya, tatil alışverişleri ve partilerle kendinizi fazla büyütmeye ‘hayır’ diyerek odaklanabilirsiniz – bildiğiniz her şey stresinizi azaltmanıza yardımcı olur. Kış, teninize zarar vermek için komplo kurdukça stres seviyesi önemli hale gelir.

Mevsimsel Kış Aknesinin özü nedir?

Kış sivilcelerini nasıl durdurabilirim, en iyi tedavi

Cilt seviyesindeki sivilce nedenlerini özel olarak hedefleyen dermatologlar tarafından geliştirilmiş bir cilt bakım rutini başlatırken sivilce ile savaşmak için kendi kendine bakım vagonlarınızı daire içine alın. Benim Nihai Akne Çözümleri Kiti bunu senin için yapıyor.

Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu