Cilt BakımıCilt SorunlarıEpilasyonMakyajSağlıkVücut BakımıYaşam

Orman Yangını Duman Kirliliği Cilt Hasarına Neden Oluyor

Türünün ilk örneği olan bir çalışma, orman yangını duman kirliliğinin cilt hasarına neden olduğunu gösterdi. UCSF Dermatoloji Departmanı tarafından yapılan çalışma, özellikle hassas bir egzama hasta popülasyonunda önemli cilt hasarı gösterdi. Bu herkes için geçerlidir çünkü egzama hastaları, zayıflamış bir cilt bariyeri söz konusu olduğunda ‘maden kuyusunda bir kanaryadır’. Müfettişler, son Kaliforniya orman yangınlarımızdan biri sırasında hem bilinen egzama hastalarında hem de yeni teşhis edilen egzama hastasında egzamanın kötüleştiğini buldular. Önlemek istediğimiz cilt maruziyetleri söz konusu olduğunda UV ışınlarına ve endüstriyel kirliliğe orman yangını dumanı ekleyebiliriz.

Orman yangını dumanını ve kirlilik cilt hasarını nasıl azaltabilirsiniz?

Endüstriyel kirlilik ve orman yangını dumanının ‘oksidatif stres’ adı verilen serbest radikal cilt hasarına yol açtığını biliyoruz. Anahtar, serbest radikalleri cildinize zarar vermeden önce nötralize edebilen antioksidanlarla cildinizi yükleyerek serbest radikal cilt hasarını azaltmaktır.

Cildinizin antioksidan rezervini artırmak, serbest radikal cilt hasarını azaltmaya yardımcı olabilir.

Cilt bakımı için en çok tercih ettiğim antioksidanlar, yeşil çay EGCG polifenol antioksidanlarıdır. Bu kanıtlanmış bitki bazlı antioksidanlar, iltihaplı cildi de yatıştırdıkları için egzama için çift fayda sağlar. En iyi yüksek konsantrasyonlu, kararlı, farmasötik olarak saf yeşil çay EGCG antioksidanları benim Yeşil Çay Antioksidan Cilt Terapi Kremi. Bu ürün, en yüksek kaliteyi sağlayan FDA tarafından düzenlenen bir tesiste üretilmiştir.

Orman yangını dumanına maruz kalmaktan kaçınmaya ve orman yangını duman kirliliği zamanlarında mümkün olduğunca fazla cildi örtmeye ek olarak, yüz cilt bakım rutininize yeşil çay antioksidanları içeren sağlam bir ürün eklemenizi tavsiye ederim. Yeşil Çay Antioksidan Cilt Terapisi.- Dr. Bailey

Orman yangını duman kirliliği cilt hasarını azaltmak için beş ipucu:

 1. Giysilerle mümkün olduğunca fazla cilt örtün.
 2. Maruz kaldıktan sonra cildinizi hipoalerjenik ve kokusuz temizleyici veya sabunla mümkün olan en kısa sürede yıkayın.
 3. Yeşil Çay Antioksidan Cilt Terapisini yüzünüzün açıkta kalan cildine günlük olarak uygulayın.
 4. Cilt bariyerinizin bütünlüğünü arttırmak için her gün cildinizi temizledikten sonra nemlendirin. Zengin ve kokusuz bir losyon, krem ​​veya tereyağı kullanın.
 5. UV maruziyetinden kaynaklanan serbest radikal cilt hasarını daha da azaltmak için gün boyunca maruz kalan cildinize geniş spektrumlu bir çinko oksit güneş kremi uygulayın.

Benim Komple Yüz Cilt Bakım Kiti kirlilikten kaynaklanan cilt hasarını savuşturmak için ihtiyacınız olan her şeyi size verir.

Kirlilik cilt hasarıyla mücadele için en iyi cilt bakım rutini

Rutin, tüm cilt tipleri için çalışan ve kullanıyor olabileceğiniz herhangi bir tedavi ürünüyle uyumlu ürünleri içerir. O içerir:

 1. pH dengeli ve sülfat içermeyen yüz temizleyici.
 2. Kirlilik cilt hasarını azaltmaya yardımcı olmak için Yeşil Çay Antioksidan Cilt Terapisi.
 3. Günlük Nemlendirici Yüz Kremi, cilt tipinize bağlı olarak Kurudan Normale veya Yağlıdan Normale seçiminiz ile.
 4. Yağsız, tahriş etmeyen, berrak ve tüm cilt tipleri için mükemmel olan saf mineral SPF güneş koruyucu.

Orman yangını cilt hasarı konusuna daha derine inmek….

Orman yangını kirliliği cilt stresi ve hasarı nasıl yaratır?

orman yangını duman kirliliği cilt hasarı

Orman yangını duman kirliliği cilt hasarı, dumanın boyut olarak 2,5 mikrometrenin altında partikül madde, gazlar ve diğer katı ve sıvı partiküller içermesi nedeniyle oluşur. Bu maruziyetlerin akciğer, kalp, nöro ve diğer hastalıkları alevlendirdiğini biliyoruz. Artık cilde de zarar verdiklerine dair kanıtlarımız var.

Orman yangını kirliliği cilt hasarı 3 şekilde gerçekleşir:

 1. Aril hidrokarbon reseptör yolu (insanlarda bağışıklık tepkisini, sağlığı ve hastalığı algılayan ve düzenlemeye yardımcı olan önemli bir protein reseptörü)
 2. Serbest kök oluşumu (oksidatif stres yaratan)
 3. Bir kutanöz proinflamatuar yanıtın tetiklenmesi

Kirliliğe hem kısa hem de uzun süreli maruz kalmak cildiniz için kötüdür.

Orman yangını kirliliği egzamayı artırıyor

Çin’de uzun süreli kirliliğe maruz kalmanın cilt egzamasının kötüleşmesiyle ilişkili olduğunu biliyoruz. Kısa süreli Çin kirliliğine maruz kalma da semptomları artırır. Bir çalışma devletinin yazarları,

Kirleticiler kutanöz oksidatif stresi indükler ve transepidermal su kaybını, inflamatuar sinyali, stratum corneum pH’ını ve cilt mikrobiyomunu değiştirerek cilt bariyeri bütünlüğüne zarar verdiği gösterilmiştir.

Şimdi, iltihaplanma, kaşıntı ve antioksidan tükenmesine yol açan cilt hasarına neden olan havadaki kirleticiler listesine orman yangını dumanını ekleyebiliriz.

Kuzey Kaliforniya’daki evimde orman yangını mevsimi. Bunu yazarken havada duman kokusu alıyorum.

Duman, kirlilik ve hava kalitesi kötü olduğunda cildinize nasıl bakmanız gerektiğine dair alt satır:

 • kirlilik cilt hasarını önlemek için ipuçları

  Partikül madde ve kimyasalları kirlilikten arındırmak için kokusuz ve hipoalerjenik sabun veya temizleyici kullanarak maruz kalan cildi TEMİZLEYİN. Benim Doğal Olarak En İyi Bar Sabunu vücut için idealdir. Benim Son Derece Nazik Köpüren Yüz Temizleyici Yüz cildi için pH dengelidir.

 • DOĞRU serbest radikal cilt hasarı ve kirlilikten kaynaklanan tükenme gibi antioksidan cilt bakımı kullanarak Yeşil Çay Antioksidan Cilt Terapisi
 • Banyo veya duştan sonra tüm cilde besleyici bir yumuşatıcı uygulayarak güçlü cilt bariyerini korumak için HİDRAT ET, cilt bariyerini güçlü, sağlıklı ve kirlilik bileşenlerinin emilimine karşı dirençli tutmak için. Benim Doğal Yüz, El ve Vücut Losyonu vücut bakımı için idealdir.
 • Kirliliği stresli cildi UV’den ve giysilerle ve maruz kalan tüm cilde iyi bir çinko oksit güneş kremi uygulayarak kirlenmeye karşı KORUYUN. Sheer Strength Pure Physical Sprey Güneş Koruyucu yüz, boyun ve vücut güneş koruması için idealdir.
kirlilik cilt hasarıyla mücadele için en iyi cilt bakımı

Yüzünüzü kirlilikten kaynaklanan cilt hasarından korumaya yardımcı olan cilt bakım ürünleri:

Yüz cildinizin kirlilik hasarını savuşturmasına yardımcı olmak için ihtiyacınız olan her şeyi alın. Komple Yüz Cilt Bakım Kiti (Boyun/göğüs/eller/kollar ve yüz için mükemmel bir güneş kremi istiyorsanız, Sheer Strength Pure Physical Spray seçeneğini seçin!).

Yüzünüz dışındaki cildinizi kirlilikten kaynaklanan cilt hasarından korumaya yardımcı olan cilt bakım ürünleri:

Eklediğinizde vücudunuzun cildinizin hasara karşı direnmesine yardımcı olun. Doğal Olarak En İyi Bar Sabunu, Doğal Vücut Losyonu ve Sheer Strength Pure Physical Sprey Güneş Koruyucumu açıkta kalan yüz olmayan cilt üzerinde kullanın – SPF’nin her yerinde harikadır.

ciltteki kirliliği gidermek için en iyi banyo sabunucildi kirlilikten ve dumandan sağlıklı tutmak için en iyi cilt kremi

Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu