Cilt BakımıCilt SorunlarıEpilasyonMakyajSağlıkVücut BakımıYaşam

Parlayan Cilt Baştan Parmağa Nasıl Hızlı Gidilir; Dermatologun 2 Kolay Adımı

Dermatologların kanıtlanmış 2 kolay adımında baştan ayağa parlayan cilt nasıl hızlı bir şekilde elde edilir. Yok canım?? Evet, yıllardır yapıyorum. Bu fotoğraf 62 yaşındayım ve dokunulmamış. 40+ yıllık kocamla bir şarap ülkesi randevusuna çıkıyordum ve cildimi glikolik asitli o muhteşem Camilla gömleğiyle göz kamaştıracak şekilde hazırladım. Ofiste durduk ve personelim resmi çekmek zorunda kaldı (çünkü ofise böyle kıyafetler giymiyorum!).

Parlayan cilt, özellikle UV ışınları ve cilt yaşlanması hakkında bilgisi olan herkesi korkutan ergenlik dönemindeki bronzlaşma geçmişiyle, bağbozumu menopoz sonrası bir kadın için bir meydan okumadır. Güneşten zarar görmüş cildin pürüzlü, kırışık, buruşuk ve görünüşte ‘parlamaya dayanıklı’ hale geldiğini unutmayın….. ama benim gibi parlayan cildin arkasındaki bilimi bildiğiniz zaman değil.

Hızlı parlayan cilt için dermatologun 2 kolay adımı.

Yaşınız veya cildinizin mevcut durumu ne olursa olsun, DIY ev kimyasalları ve fiziksel peeling rutini ile neredeyse anında parlak, yumuşak, esnek ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz. – Dermatolog Dr. Cynthia Bailey

2 kolay adım:

  1. Nazik bir düşük teknolojili fiziksel eksfoliasyon ile donuk ölü deri hücrelerini atın, ardından
  2. kalan ölü hücreleri ve alttaki canlı cilt katmanlarını yeniden şekillendirin. doğru konsantrasyonda ve pH’da doğru AHA.

Bu son kısım kafa karıştırıcı gelebilir, ancak ürün seçeneklerinizi güvenilir ve kanıtlanmış olanlarla daralttığınızda kolaydır.

Glikolik asit, parlayan cildi hızlı bir şekilde elde etmenin en iyi yoludur.

Bir dermatolog olarak glikolik asidin ne kadar iyi çalıştığını biliyorum. Ayrıca ‘parlayan cilt’ için diğer tüm lanse edilmiş seçenekleri de biliyorum. Bilimden sonuçlara kadar, glikolik asit hızlı bir cilt dönüşümü için güvenilir kahramandır. 1980’lerin ortalarından beri hastalar ve kendim üzerinde kullandım. Bu, biz doktorların bizim için sıfırdan yapması için bir eczacı bulmamız gerektiği zamandı. Artık, tüketicinin satın alabileceği ticari olarak satılan ürünler var. Sadece hangilerinin işe yarayacağını bilmeniz gerekiyor.

Doğru glikolik asitle hızla parlayan bir cilde kavuşun

Glikolik asit neden size hızla parlayan bir cilt verir?

Bilimsel çalışmalar, glikolik asidin size parlak bir cilt vermesinin 3 temel nedenini kanıtlamıştır. Glikolik asit:

  1. gevşetir ölü hücreleri bir arada tutan ‘tutkal’, böylece doğal olarak dökülebilirler. Bu, cildinizin saten pürüzsüz göründüğü ve anında daha yumuşak hissettirdiği anlamına gelir. Resimdeki omuzlarımı, alnımı ve yanaklarıma dikkat edin.
  2. kalınlaşır parlak canlı epidermal hücre tabakasını %17 oranında artırdı. Bu, yaşla birlikte meydana gelen cilt incelmesinin bir kısmını tersine çevirmeye yardımcı olur.
  3. tombul ve doğal hyaluronik asit üretiminizi uyararak cildi derinlemesine nemlendirir; epidermal hyaluronik asit şaşırtıcı bir şekilde %180 yükselir ve dermal hyaluronik asit (bu, cildinizin kolajen ve elastinin bulunduğu ikinci derin tabakasıdır) önemli bir %9 yükselir. Cildiniz nemli, dolgun, daha az kırışık ve parlaktır. Aynı zamanda daha sağlıklıdır çünkü hyaluronik asit, hücrelerinizin ve besin maddelerinin daha iyi hareket etmesine yardımcı olur.

Glikolik asit cilt bakımı kullanmanın 2 uzun vadeli faydası

parlayan cilt için glikolik asidin uzun vadeli cilt faydaları
  1. Kollajen yapan dermal fibroblastlarda (kollajen ve elastin üreten hücreler) cilt genlerinin aktivasyonu (öncesinden 3 kata kadar daha fazla). Bu, sürekli kırışık azaltmanın kilit adımıdır.
  2. Aşırı ölü hücrelerden yaşlılık lekeleri (güneş lentijinleri), melazma ve hiperpigmentasyon gibi cilt hiperpigmentasyon problemlerinin azaltılması.

Glikolik asit ile alt satır:

Genel olarak, glikolik asidin cilt biyopsilerini incelediğimizde mikroskop altında gördüğümüz klasik güneş hasarı ve cilt donukluğu belirtilerini tersine çevirdiği kanıtlanmıştır; mikroskobik cilt yapısı daha genç görünüyor, bu da cildin görünümünün daha parlak göründüğü anlamına geliyor – fotoğraftaki 62 yaşındaki kız gibi.

Cildinizin hızla parlamasını sağlamak için en iyi glikolik asit cilt bakım ürünleri nelerdir?

Bu önemlidir, çünkü AHA glikolik asit içeren tüm ürünler aslında parlayan cilt için çalışmaz. Bir ürünün glikolik asit formülasyonunun tam özelliklerini bilmeniz gereken yer burasıdır.

Parlayan bir cilt için cilt yararlarını elde etmek ve cilt yaşlanmasının belirtileriyle mücadele etmek için bir glikolik asit ürününün %10 veya daha yüksek bir serbest asit konsantrasyonuna sahip olması ve yaklaşık 4 veya daha düşük bir asit pH’ında formüle edilmesi gerekir. – Dr.

Glikolik asit ürünlerimin serbest asit içeriği 10’un üzerindedir ve asit pH’ı 4 veya daha düşük olacak şekilde formüle edilmiştir. Parlayan bir cilt için size kolay 2 adımı vermek için glikolik asit kitleri oluşturdum; Mükemmel fiziksel eksfoliyasyonu doğru formüle edilmiş AHA glikolik asit kimyasal eksfoliasyonu ile birleştiriyorum, cilt barikat modasında parlayan bir cilt veya sevgi dolu bir okşama için yumuşak bir cilt ile göz kamaştırıyorum. Açıkçası bence önemli.

Yüz glikolik asit ile parlayan bir cilde hızlıca kavuşun:

dermatoloğun kolay 2 adımıyla hızla parlayan bir cilde kavuşun

Benim Yüz Glikolik Asit Kiti basit bir fiziksel peeling süngeri, bir Glikolik Asit Yüz Temizleyici ve sağlam bir Glikolik Asit Kırışıklık Karşıtı Yüz Kremini birleştirir.

İhtiyacınız olan tek şey kremaysa, burada bulun.

65 yaşındayım ve birkaç yıldır %20 cilt kremini kullanıyorum. Bu ürünü gece ve sabah kullanıyorum. Cildimi aydınlatmaya, yaşlılık lekelerini solmaya ve ince kırışıklık çizgilerimin daha az belirgin olmasına yardımcı olduğunu fark ettim. Cildim hassas ve Retin-A kullanamıyorum ama cildim bu ürünle gayet iyi. SAK

Vücudunuz, bacaklarınız ve kollarınız üzerinde hızla parlayan bir cilde kavuşun

bununla hızlı bir şekilde parlayan vücut cildi elde edin

Bu kit olmadan asla seyahat etmemeyi öğrendim çünkü kol ve bacak cildim doğal olarak mat ve pürüzlü olmak istiyor. Bize parlak ve saten pürüzsüz bir cilt vermek için mükemmel fiziksel peeling duş bezi, cilt temizleyici ve güçlü glikolik asit vücut losyonunu tekrar birleştirdim.

2 kit seçeneğiniz var; biri aynı Glikolik Asit Yüz Temizleyiciyi içerir ve Ultra Hızlı AHA Vücut Pürüzsüzleştirici Kit. Diğeri, yağlı gözeneklere nüfuz etmek için BHA salisilik asit içeren Üç Etkili Eksfoliye Edici Temizleyici kullanır. buna denir Ultra Hızlı Üç Etkili Vücut Pürüzsüzleştirici Kit (Bunu kullanıyorum çünkü cildim bu temizleyiciyi seviyor). Her iki temizleyici de yumuşak ciltler için harika yüz ve vücut temizleyicileridir. Bu vücut kitlerinden birini alırsanız, Glikolik Asit Yüz Kremi ekleyebilir ve Peeling Yüz Süngeri ‘a la cart’ ve tepeden tırnağa parıltı için örtülüyorsunuz.

Bununla hızlı bir şekilde parlak ve yumuşak vücut cildi elde edin

Bu ürünü sadece bir haftadır kullanıyorum, ancak şimdiden gözle görülür sonuçları görebiliyorum ve hissedebiliyorum. Cildim daha yumuşak, daha az lekeli ve yaşlılık lekeleri hafifliyor. Suzanne

Yumuşak Ayaklar için Uzman İpucu

Glikolik Asit Vücut Losyonu’nu iyi bir ayak törpüsü ile ayaklarınıza uygulayın ve sandaletlerde harika görünen yumuşak tabanlara sahip olun. Daha fazlasını buradan öğrenin!

Bu kitler o kadar işe yaradı ki, DrBaileySkinCare.com’u oluştururken ana ilham kaynaklarımdan biri oldular; Uygulamamın dışındaki insanlara da oldukça etkili cilt bakım rutinleri getirebilirim. Tepeden tırnağa anahtar teslimi parıltı! Evet, 2008’de okuyuculara doktor randevusu olmadan profesyonel glikolik asit cilt bakımına erişim ve bilgi veren internette gerçekten ilk dermatologdum.

Lütfen dikkat: Hassas bir cildiniz varsa, glikolik asit sizin için uygun olmayabilir. Lütfen glikolik asidin nasıl kullanılacağı ile ilgili ürün sayfalarındaki bilgilerimi okuyun.

Referanslar:

Bernstein, EF, et. al. (Van Scott, E dahil), Glikolik Asit Tedavisi İnsan Derisinin Tip 1 Kollajen mRNA ve Hyaluronik Asit İçeriğini Artırıyor, Dermatolojik Cerrahi 2001;27:429-433

Ditre CM et. al. (Van Scott, E dahil), Alfa-hidroksi asitlerin ışıkla yaşlanmış cilt üzerindeki etkileri; Pilot klinik, histolojik ve ultrastrüktürel çalışma, Journal of the American Academy of Dermatology, 1996;34:187-195

Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu