Cilt BakımıCilt SorunlarıEpilasyonMakyajSağlıkVücut BakımıYaşam

Sivilce ve Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Her 5 kişiden 2’si sivilce ve sivilce izlerinden şikâyetçidir. Çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilen sivilceler yanlış ürün kullanımı, sivilcenin sıkılması gibi nedenlerle iz bırakır. Sivilceler kuruyup döküldükten sonra kimi zaman kırmızı kimi zaman ise kahverengi bir lekeye dönüşür. Bu da cildiniz renk tonunda eşitsizlikler oluşmasına ve lekeli bir görünüme yol açar.

Sivilce ve Sivilce İzlerini Geçiren Yöntemler

Sivilcelerden ve izlerinden kurtulmanın çeşitli yöntemleri vardır. Bunlardan en bilineni elma sirkesidir. Mikrop öldürücü özelliği sayesinde sivilceleri geçiren elma sirkesini sabah ve akşam tonik şeklinde cildinize uygulayabilirsiniz. Ancak elma sirkesi hassas ciltlerde kızarıklık ve yanma oluşturabilir. Bu açıdan su ile karıştırarak uygulamanızda fayda vardır.

Leke soldurma özelliği ile bilinen limon da iyi bir yöntemdir. Limonu pamuğa sıktıktan sonra lekeleri bölgelerinize uygulayabilir ve durulamadan cildinize iyice nüfuz etmesini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde zamanla limon sivilce lekenizin rengini solduracak ve leke görünümünü en aza indirecektir.

Düzenli olarak peeling yaparak da sivilce izlerinden kurtulabilirsiniz. Ancak cildinizi çizecek ve yıpratacak iri taneli peelingler yerine doğal malzemelerle yapmalısınız. Toz şeker ve balı karıştırdıktan sonra cildinizin lekeli bölgelerine uygulayabilirsiniz. Peeling ile cildinizin üst katmanı gün geçtikçe soyulur ve lekenin görünümü azalır.

Sivilce ve Sivilce İzleri Kesin Tedavi Yöntemi

Cildinizde birden fazla sivilce ve leke varsa ve bu sivilce izlerinin rengi gittikçe koyulaşıyorsa doğal yöntemler yerine daha kesin sonuç verecek yöntemler tercih etmelisiniz. Çeşitli cilt sorunlarına yönelik geliştirilen bir teknolojis olan FullFace teknolojisi ile birkaç seansta sivilce ve sivilce izleri sorununuzu ortadan kaldırabilirsiniz. Uygulandığı lekeleri ve akneleri hedef alan bir lazer olan FullFace ile cildiniz hem lekelerden arındırılır hem de daha pürüzsüz bir görünüme kavuşur. Anestezi gerektirmeyen bir yöntem olan bu uygulama oldukça hızlı bir şekilde yapılır. İşlemi yaptırdığınız gün işinize dönebilir ve makyaj yapabilirsiniz. İşlem yalnızca lekeli bölgelere yönelik olduğu için çevre dokular hiçbir şekilde zarar görmez. Tedavinin hemen sonrasında bile ciltte belirgin bir düzelme ve iyileşme görülür.

Eğer siz de sivilcelerinizden tamamen kurtulmak ve pürüzsüz bir cilde kavuşmak istiyorsanız FullFace gibi kesin sonuç veren yöntemleri tercih edebilirsiniz.
Source link

Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu