Cilt BakımıCilt SorunlarıEpilasyonMakyajSağlıkVücut BakımıYaşam

Vücut Aknesinden Kurtulmanın Dermatolog Onaylı Yolları

Konu Başlıkları

Evde cilt bakımı rutininizi kullanarak vücut sivilcelerinden kurtulmanın dermatolog onaylı yöntemlerle vücut sivilcelerini ortadan kaldırın.

Vücut sivilceleri göğüste ve sırtta sivilce ve siyah nokta içerir. Üst kollar ve boyun da sivilce gelişebilir. Akne lezyonları yüzeysel hiperpigmente izler (post inflamatuar hiperpigmentasyon olarak adlandırılır) ve kalıcı izler bırakabilir. En kötü durumda kistler ve derin izler gelişebilir.

Bu tür sivilcelere genellikle Bacne denir ve kurtulması zor olabilecek yara ve kahverengi izler bırakmadan önce tedavi edilmesi önemlidir. – Dermatolog Dr. Cynthia Bailey

Vücut akne neden olur?

Vücut sivilcelerinin en yaygın iki nedeni:

 1. Akne vulgaris
 2. Pityrosporum foliküliti

Vücuttaki sivilcelerin iki nedeni daha vardır:

 1. Püstüller kalçalarda oluşabilir ve tipik olarak ter ve sürtünme kombinasyonundan kaynaklanır.
 2. Kol ve uyluk derisindeki sivilce benzeri püstüller en yaygın olarak keratoz pilarisinden kaynaklanır.

Bu tür sivilcelere folikülit diyoruz. İyi haber şu ki, tüm bu vücut akne nedenlerinden kaynaklanan sivilce tedavisi örtüşüyor. (Staph bakterisi gibi cilt enfeksiyonlarından dolayı sivilce oluşması da mümkündür. Enfeksiyöz folikülit bir doktor tarafından değerlendirilip tedavi edilmelidir.)

Bacne ve vücut sivilcelerini kalıcı olarak tedavi etmek için dermatologların en iyi ürünleri ve ipuçları.

Vücuttaki sivilcelerden kurtulmanın dermatolog onaylı yolları

ben yarattım Sırt Akne Kiti vücuttaki sivilcelerin yaygın nedenlerini ele almak için. Dermatoloji pratiğimde vücut sivilcelerini bu şekilde başarılı bir şekilde tedavi ediyorum.

My Back Acne Kit, duşta yaptığınız basit bir cilt bakımı rutinidir ve iki ilaçlı temizleyici ve bir duş bezi içerir. Aşağıda bu iki temizleyiciyi vücuttaki sivilcelerle mücadelede benzersiz bir şekilde etkili kılan şeyleri açıklıyorum.

Aktiviteleriniz cildinize zarar veren giysiler giymeden önce vücudunuzdaki sivilceleri temizleyin. Akneyi erken ve etkili bir şekilde tedavi ederek yara izini önleyin.

Neden vücutta sivilce oluyor?

Sırtta ve göğüste sivilce neden olur,

Akne vulgaris, en sık görülen sivilce türüdür.

 • Genellikle gençlik yıllarında başlar ve erken yetişkinliğe kadar sürer.
 • P. acnes bakterisi (şimdi C. acnes olarak adlandırılır) bu tip sivilcelerde rol oynar.
 • Deri lezyonları siyah nokta, sivilce ve kistleri içerir.
 • Akne lezyonları yara izi bırakabilir ve kist izleri oldukça büyük olabilir.

Pityrosporum folliküliti tek başına vücutta akneye neden olabilir veya akne vulgaris ile birlikte bulunabilir.

 • dermatolog onaylı sırt ve vücut akne tedavisi

  Bu akne türü, gençliğin başlarında başlayabilir ve yetişkinliğe kadar devam edebilir. Orta çağda bile devam edebilir!

 • Pityrosporum adlı bir mayadan kaynaklanır. Bu mayanın diğer adı Malassezia’dır. Mikrop teknik olarak bir maya olmasına rağmen bazı insanlar buna ‘mantar’ akne diyor.
 • C. acnes bakterisi, akneye neden olmak için maya ile birlikte çalışıyor gibi görünüyor.
 • Bu sivilce türü, hem kaşınan hem de acı veren parlak kırmızı püstüllere neden olur. Sivilceler gittikten sonra uzun süre devam eden kahverengi renk değişikliği bırakarak iyileşirler. Ayrıca beyaz yara izleri bırakarak iyileşebilirler.
 • Püstüller genellikle sırttan bele kadar uzanır. Kafa derisi ve boyun da dahil olabilir.
 • Birçok tıkanmış gözenek, ciltte beyaz yara izleriyle iyileşen küçük ten rengi yumrular bırakır.

Sırt ve vücut sivilceleri için en iyi tedavi nedir?

Her iki vücut aknesi türü de C. acnes bakterisini azaltmak için tedavi gerektirir. Pityrosporum folliküliti ayrıca Pityrosporum maya mikropuyla savaşan ürünlerin kullanılmasını gerektirir. Her ikisi de çok çeşitli mikroplara karşı aktiviteye sahiptir. Hiçbiri antibiyotik olarak kabul edilmez.

Vücutta sivilceye neden olan mikroplarla savaşmak için en iyi ilaçlı maddeler şunlardır:

Tıkalı gözenekler ve siyah noktalar her iki akne tipinde de kilit rol oynar. Ayrıca keratoz pilaris ve sürtünmeli kalça folikülitinin neden olduğu sivilcelerde de rol oynarlar. Tedavi keratolitik cilt bakım ürünleri gerektirir.

Keratolitikler nedir ve vücuttaki sivilceleri tedavi etmek için nasıl çalışırlar?

Keratolitikler, ölü hücreler arasındaki bağlantıları çözerek onların pul pul dökülmesini (düşmesini) sağlayan bileşenlerdir. Bu, ölü hücre tıkaçlarının ve döküntülerin çözülmesine izin vererek siyah noktaları ve tıkanmış gözenekleri tedavi eder.

Vücut sivilcelerinden tıkanmış gözenekleri ve siyah noktaları tedavi etmek için en iyi keratolitikler,

Vücut ve sırt sivilcelerini tedavi etmek için üç önemli husus vardır.

 1. vücut sivilce için en iyi tedavi ilaçlı temizleyicilerdir

  Peeling yapan duş bezleri, süngerler ve keseler kullanmak, bu mikropla savaşan bileşenlerin ve keratolitiklerin sivilceleri hızla iyileştirmek için cilde daha iyi nüfuz etmesine yardımcı olur.

 2. Sivilceyle mücadele eden maddeleri, vücut sivilceleriyle ilgili geniş cilt yüzeyine ulaştırmanın en iyi yolu, onları duşta duruladıktan sonra ciltte aktif madde kalıntısı bırakan ilaçlı temizleyiciler kullanmaktır.
 3. Göğüs ve sırt bölgesindeki kalın ve sert cilde nüfuz etmek için güçlü ürünlere ihtiyacınız var.

Dermatologların vücut sivilcelerini hızlı bir şekilde iyileştirmek için profesyonel ürünleri.

Vücut sivilceleri için Pyrithione çinko takviyeli temizleyiciler:

Köpüren Çinko ™ Temizleyici ve Sakinleştirici Çinko ™ Bar Sabunu her ikisi de izin verilen en yüksek konsantrasyon olan %2 pirition çinko içerir. Bu bileşenin, kepek ve tinea versicolor’da (aynı maya mikropunun neden olduğu başka bir cilt sorunu) da rol oynayan Pityrosporum mayasıyla savaştığı gösterilmiştir. Vücutta kullanmak için tercih ettiğim pritiyon çinko ürünüm Köpüklü Çinko çünkü çok güzel köpürüyor ve kıllı ciltler de dahil olmak üzere yayılıyor.

vücuttaki Pityrosporum foliküliti için en iyi köpüren temizleyicien iyi pirition çinko bar sabunu

Köpüren Benzoil Peroksit Akne Tedavisi Temizleyici C. acnes’i öldürmek için ideal vücut sivilce bileşenidir çünkü tam %10 benzoil peroksit ile yapılır, bu bileşenin izin verilen en yüksek konsantrasyonu.

en iyi benzoil peroksit akne tedavisi temizleyici

sırt, göğüs ve vücut sivilceleri için en iyi tedavi

Benim Sırt ve Vücut Akne Kiti size Köpüren Benzoyl Peroksit Temizleyici ile Köpüklü Çinko ™ Temizleyicimi ve bir Salux duş bezini verir. Daha iyi Bacne tedavisi alamazsınız!

Benzoil peroksite alerjiniz varsa (nadirdir ancak mümkündür), Köpüren Akne Tedavisi Temizleyici Ekstra Güç ile dönüşümlü köpüklü çinko ve ile uygulanan Saluks Bezi. Bu bileşenin izin verilen en yüksek konsantrasyonu olan %2 salisilik asit ile yapılır. Ayrıca %10 glikolik asit içerir.

Vücudunuzdaki sivilceleri tedavi etmenin yanı sıra yüzdeki sivilceleri temizlemek için de basit bir rutin istiyorsanız ne öneririm?

benimkini dene Nihai Akne Çözümleri Kiti artı Sakinleştirici Çinko Sabun. Almak Peeling Yüz Süngeri yüz için. Bu rutini yüzünüzde ve Sırt Akne Kiti vücudunda.

nihai akne çözümleri kiti

Kafa derisi sivilcelerini nasıl tedavi edersiniz?

Kullanmak Köpük Çinko Temizleyici ve bir Saç Derisi Yıkayıcı saçını yıkamak için Temizleyiciyi kafa derisi cildinize indirdiğinizden ve Scrubber ile masaj yaparak nüfuz etmesine yardımcı olduğunuzdan emin olun. 5 dakika bekletin ve ardından durulayın.

Keratoz pilarisinden kaynaklanan püstülleri veya kalça derisindeki sivilceleri iyileştirmeye yardımcı olacak başka bir şey var mı?

KP ve vücut sivilce için en iyi tedavi

Burada asıl sorun, gözeneklerdeki keratin tıkaçlarıdır ve bu tıkaçların arkasında beyaz bir kafa oluşturur. Buradaki anahtar, tıkaçları gözeneklerden çıkarmaktır. Sırt Akne temizleyicilerimi Üçlü Etkili Temizleyici ile değiştirmeyi öneriyorum. Ultra Hızlı Vücut Pürüzsüzleştirici Üçlü Eylem Kiti ve cildi kuruladıktan sonra Glikolik Asit %15 Vücut Losyonu’nu uygulamak.

 • Üç Etkili Eksfoliye Edici Temizleyici, %0,5 salisilik asit, %10 glikolik asit ve haddelenmiş çevre dostu boncukların bir kombinasyonuna sahiptir. Aynı zamanda harika bir yüz temizleyici ve cildimi aydınlatmak için kişisel favorim.
 • Glikolik Asit Losyonu, keratoz pilarisine neden olan ve sürtünmeden dolayı iltihaplanan gözeneklerdeki keratin tıkaçlarını yumuşatmaya yardımcı olacaktır. sen alabilirsin Glikolik Asit Vücut Losyonu sadece. Bu Glikolik Asit Vücut Losyonu, yumuşak ve saten vücut cildinin anahtarıdır!

Her iki Kit de sonuçları hızlandırmak için bir Salux duş bezi ile birlikte gelir.

Vücuttaki sivilce izlerini önlemek için güneşten korunma gerçekten önemlidir!

Vücut akneli ciltler için en iyi güneş kremi

Güneş, sivilcelerden çok daha uzun süren ve hatta kalıcı olabilen hiperpigmentasyona neden olur. Giysilerle güneşi cildinizden uzak tutun. Açıkta kalan ciltler için, hiperpigmentasyonu önlemek için günlük mineral çinko oksit güneş kremi kullanın. Vücut sivilceleri için en popüler günlük güneş kremi benim Şeffaf Mukavemet Saf Fiziksel Sprey Güneş Koruyucu SPF 50+.

Yüz ve Vücut Aknelerinden Birlikte Kurtulmanın Dermatolog Onaylı Bir Yolu İçin Size Bir Ürün Seçeneği Daha Vermeme İzin Verin

Yüz ve vücuttaki Pityrosporum foliküliti için dermatolog onaylı en iyi tedavi

Sheer Strength SPF 50+ Spreyi ürünüme dahil ediyorum. Pityrosporum Folikülit Kiti hem Pityrosporum foliküliti hem de akne vulgarisin neden olduğu yüzdeki sivilceler için idealdir. Bu Kit ayrıca vücut sivilcelerini tedavi etmek için özelleştirilebilir.

Bu kitte, Sakinleştirici Çinko ile dönüşümlü olarak salisilik asit ve glikolik asit Akne Tedavi Temizleyicimi alırsınız. Benzoyl Peroxide %2,5 Kremimi ve akneye meyilli ciltler için mükemmel Günlük Yüz Kremini dahil ediyorum. Vücut Akne Kitini ekleyebilirsiniz. Yüz, vücut, sırt, göğüs ve kafa derisindeki akne vulgaris ve Pityrosporum folikülitini tedavi etmek için tek bir ‘anahtar teslimi’ Eksiksiz Cilt Bakım Kiti!

Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu