Cilt BakımıCilt SorunlarıEpilasyonMakyajSağlıkVücut BakımıYaşam

Yüzdeki Kılcal Damar Görünümü İçin Çözüm Önerileri

Cilde oksijen ve kan taşıyan kılcal damarlar bazı sebeplerle genleşerek patlar. Bunun sonucunda ciltte görünür bir hale gelir. Hastalık olarak tanımlanmasa da estetik açıdan sorun yaratır. Kılcal damar çatlaması aslında hastalık değil, cildinizin kendini savunmasıdır. Hassas cilde sahip olanlarda, sıcak bölgelerde yaşayanlarda ya da çocuklarda daha çok görülme olasılığı vardır. Genetik sebeplerle ortaya çıkabileceği gibi yanlış cilt bakımı uygulamaları, burun estetiği sonrası, sıcak hava, kortizonlu kremler, sigara ve alkol kullanımı, cildi yıpratacak ağda uygulaması gibi çeşitli sebepler ciltte kılcal damar çatlamasına sebep olabilir. Peki kılcal damar görünümünün yok edilmesi mümkün müdür? Bazı doğal yöntemlerle bu görünümü azaltabilir ya da lazer gibi yöntemlerle tamamen yok edebilirsiniz.

Kılcal Damar Görünümü İçin Doğal Yöntemler

Bir cezvede su ve zerdeçalı karıştırıp bir süre pişirin. Daha sonra bu karışımı buzdolabında bekletin ve her sabah ılık süt içine atarak tüketin. Düzenli olarak tükettiğinizde uzun vadede cildinizdeki kılcal damar görünümü azalacaktır.

Siyah hardal tohumunu her gün aç karnına yutabilirsiniz. Bu yöntem ile damar yapınız güçlenir ve kan akışınız düzenlenir. Buna bağlı olarak kılcal damar görünümü de zamanla kaybolur.

Bu tür doğal yöntemler kılcal damar görünümünü azaltmaya yöneliktir. Tamamen yok etmek için lazer tedavisi şarttır. Doğru uygulama ve iyi bir lazer teknolojisi ile kılcal damar görünümünden tamamen kurtulabilirsiniz. Yüksek etkili ve güvenli teknolojiye sahip Fullface teknolojisi(Copper Bromide) cildinizi onarır ve kılcal damarlarınızın görünümünü tamamen yok eder. Üstelik bu lazer tedavisinden sonra tekrar damar çatlama problemi görülmez. Kesin sonuç görmek isteyenler için en iyi yöntem kuşkusuz Fullface lazer tedavisidir. Cildin yalnızca hasarlı bölgelerine atış yapılarak iyi bir sonuç alınır. Bu yöntem sayesinde cildinizin diğer bölgeleri hiçbir şekilde zarar görmez.

kılcal damar tedavisi

Birkaç seans ile yüzünüzde oluşan kılcal damar çatlaklarından kadar kurtulabilirsiniz. Ağrısız, yan etkisiz ve hızlı bir yöntem olmasının yanı sıra kesin sonuç vermesi bu yöntemi daha da cazip hale getiriyor. Siz de cildiniz için iyi bir şey yapmak istiyorsanız bu yönteme başvurabilirsiniz.
Source link

Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu